Koidula piirijaama raudtee-ehitus läheb maksma 311 miljonit


BNS 02.09.2008

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmib teisipäeval Koidula piirijaama raudtee-ehitushanke võitnud ettevõttega 310,6 miljoni kroonise mahuga peatöövõtulepingu.

Ehitushanke võitnud firma nime avalikustab RKAS hiljem, ütles BNS-ile RKAS-i pressiesindaja.

Koidula piirijaamas ehitatakse raudteid kokku 25,4 kilomeetri ulatuses. Töö hõlmab muuhulgas 10 jaamatee ehitamist, 38 pöörme tarnimist ja paigaldamist, patrull-, hooldus- ja kõnniteede ehitamist ning piirdeaia, rongide kaalu, portaalkraana ning rongide pidurite kontrollsüsteemi rajamist.

Piirijaama rajamise teisele ehitushankele laekus kaks kvalifitseerimistingimustele vastavat pakkumust. Kokku on RKAS-il kavas korraldada neli suuremat ehitushanget.

Praguseks on sõlmitud kõik olulised lepingud ja kokkulepped RKAS-i, AS-i Eesti Raudtee ja Eesti riigi vahel projekti rahastamiseks ja korraldamiseks. Kõik piirijaama rajamiseks vajalikud kinnistud on tänaseks RKAS-i omandis, lõpetatud on ehitusplatsi ettevalmistustööd.

Koidulas on alustatud esimese etapi ehitustöid, mida teostab konsortsium AS Aspi, AS Eesti Ehitus ja AS Teede Rev-2.

Põlvamaal Värska ja Orava vallas asuva Koidula raudteepiirijaama arendusala suurus on ligi 92 hektarit. Tegemist on Eesti ühe suurima infrastruktuurikompleksi rajamisega.