Hotell Ecoland ehitab ilma linna loata


Äripäev 30.08.2008

Ehitusloata rajatud hotell Ecoland, mis hoiab Eesti lippu tagurpidi vardasse tõmmatuna, on alustanud Tallinnas Mähel kohalike elanike vastuseisust hoolimata poehoone rajamist.

Omaniku sõnul on tegu küll vaid platsi betoneerimisega, kuid ei Pirita linnaosa valitsus ega linnaplaneerimisamet pole ehitustegevuseks mingit nõusolekut andnud, vahendas ERR.

Tänaseks on aga kaupluse kõrvale plangud üles löödud ning poe kõrval askeldavad hoogsalt töölised, olgugi et Ecolandil puudub nii ehitusluba, projekt kui ka detailplaneeringu kooskõlastus. "No projekt tuleb, meil pole projekt veel lõpuni tehtud, ainult betoneerime, perspektiivis, et kui ei tule pood, tuleb plats, suured bussid hakkavad sõitma siia, niikuinii on vaja see koht betoneerida," selgitas Ecolandi projektijuht Oleg Volkovski.

Pirita linnaosavanema Tiit Teriku sõnul pole detailplaneeringu muutmist vaja, kui hotelli juurdeehitus ei ületa kolmekümmet protsenti, linnaplaneerimise amet tuletab meelde, et juurdeehitus tuleb siiamaani ehitusloata hotelli külge.