Avati Kuperjanovi pataljoni uued hooned


Pressiteade 29.08.2008

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, kaitseminister Jaak Aaviksoo ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Ants Laaneots avasid täna pidulikult Kuperjanovi Üksik-jalaväepataljoni kaks rekonstrueeritud kasarmut ja ühiselamu ning uue laatsareti, sõdurikodu ja õppehoone.

Kuperjanovi pataljoni II ehitusjärjekorra projekteerimis- ja ehitustööd läksid kokku maksma 242,97 miljonit krooni. Tegemist on kaitseministeeriumi suurima ühekordse ehitushankega.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo sõnul teeb Kuperjanovi pataljoni II ehitusjärgu valmimise oluliseks mitte niivõrd kogu objektide rohkus, kompleksi mastaapsus, ega ka mitte investeeringu suurus, vaid terviklik lähenemine sõdurite õpikeskkonnale. "Sõduriõpe pole pelgalt takistusriba, kasarmu ja sõdurivorm, vaid korrektne füüsiline keskkond, mis kujundab käitumist ja suhtumist alates vormist – mida selga tõmmates omandab teise, parema sisu, nii see vorm kui keskkond," ütles kaitseminister.

Aaviksoo ütles, et kui sõdurit ümbritsev on piisav ja korrektne, aitab see korrastada mõttemaailma, vormida taju, mõtteid ja tegemisi paremuse suunal. "Kui sõdur ei pea mõtlema puudujääkidele olmes, vaid saab tegeleda talle pandud sõjalise väljaõppe ülesannetega, aitab see vormida paindlikku ja loovat mõtteviisi selles suunas. Me võime võita peaaegu alati, kui arendame loovat, leidlikku ja strateegilist mõtteviisi," sõnas kaitseminister Aaviksoo.

Kuperjanovi Üksik-jalaväepataljoni ülem major Toomas Möls tänas kõiki kaasteenijaid, kaitseministeeriumi ametnikke, ehitajaid, ja hankijaid, kes puutusid kokku Kuperjanovi pataljoni II ehitusjärgu hoonete valmimisega. "Ma ootan teid tagasi – ärge saage minust valesti aru, ma ei mõtle garantiiremonti, vaid uute hoonete ehitamist," ütles major Möls.

Hanke projekteerimistöid teostas SWECO Projekt AS ja ehitustööde peatöövõttu AS Linnaehitus. Tellija omaniku järelvalvet teostas AS Telora-E.

Kuperjanovi pataljoni rekonstrueeritud II ja III kasarmu 9400-l ruutmeetril on kaasaegsed elu- ja olmetingimused kokku 400 ajateenijale, 897-ruutmeetrises ühiselamus on kohti 38 ohvitserile. Samuti ehitati hanke käigus 4097-ruutmeetrine õppehoone, 755-ruutmeetrine ja 1357-ruutmeetrine laatsaret. Lisaks valmis ka 9630 ruutmeetrit asfaltteid ja parklaid, 1450 ruutmeetrit kivikattega kõnniteid, ehitati välja 5500-ruutmeetrine riviplats ning haljastati uute hoonete ümbrus.

Pildid uute hoonete avamisest leiate peatselt kaitsejõudude peastaabi avalikust fotoarhiivist http://pildid.mil.ee/