Võidusamba maa-ala ehitustöödeks kulub ligi 27 miljonit


BNS 28.08.2008

Vabadussõja võidusamba maa-ala ehitustöödeks Tallinnas kulub ligikaudu 27 miljonit krooni, selle summa sisse ei kuulu samba enda püstitamise kulud.

Projekteerimisfirma Telora-E välja kuulutatud allhanke Vabadussõja võidusamba aluse maa-ala ehitustöödeks võitis Celander Ehitus OÜ, kes kelle pakkumine oli 26.890.269 krooni koos käibemaksuga, ütles BNS-ile kaitseministeeriumi pressiesindaja.

Peale Celanderi esitas pakkumise veel kaks ehitusettevõtet. Pressiesindaja sõnul oli määravaks hind, mis näiteks kõrgeima pakkumise teinud ettevõtte puhul ületas võitja pakkumise kuue miljoni krooniga.

Pressiesindaja täpsustas, et summa võib sõltuvalt ehitustööde käigust ning võimalikest mahtude muutumisest suureneda või väheneda. Tema sõnul tehakse selle summa eest Vabadussõja võidusamba maa-alal kõik ehitustööd, välja arvatud samba enda püstitamine.

Ehitustööd algavad juba järgmisel nädalal, kui hakatakse rajama samba alla jäävat tehnilist ruumi.

Pressiesindaja sõnul on ministeeriumil luba ehitustöödeks monumendi maa-alal olemas, samas ei ole linn andnud ehitusluba samba enda ehitamiseks.

Vabadussõja võidusammas oli esialgu kavas avada tänavu 28. novembril, kui möödub 90 aastat Vabadussõja algusest. Juulis tegi kaitseminister Jaak Aaviksoo ettepaneku lükata samba avamine tulevasse aastasse.