Ojaküla tuulepargi arutelul tõusis müra küsimus


BNS 28.08.2008

Teisipäeval toimunud Kunda lähistele plaanitava Ojaküla tuulepargi teemalisel avalikul arutelul tõusis põhilise küsimusena tuulepargiga kaasneva müra teema.

Projekti arendava ettevõtte Nelja Energia juht Martin Kruus ütles BNS-ile, et osavõtt avalikust arutelust oli aktiivne ja osalejad esitasid arvamusi ja ettepanekuid.

Kruus selgitas, et arendaja plaanib Ojaküla parki paigaldada sarnased tuulikud nagu hetkel töötavad Virtsus. Need on Saksa tootja Enercon ilma käigukastita ja madala müra aerodünaamikaga kahemegavatise võimsusega tuulikud.

Tuulikud paigutatakse Kunda tsemenditehase kõrvale ja eluhoonetest piisavalt kaugele, osaliselt üldplaneeringuga ettenähtud tootmismaale. Avalikul arutelul lepiti Kruusi sõnul kokku kohalike elanike külastus Virtsu tuuleparki, et töötavaid tuulikud reaalses elus näha ja kuulata.

Ojaküla tuulepargi detailplaneeringu ja keskonnamõjude hindamise aruanne valmib ja selle avalikustamine toimub umbes kolme kuu pärast.

Ojaküla tuulepark peaks valmima 2011. aastal ning arendaja investeerib projekti ligi 150 miljonit krooni.

Nelja Energia omanikeks on võrdsete osalustega OÜ Solarcom ning OÜ Partners Investments Eestis ja Norra ettevõte Vardar Eurus AS.