Pärnusse Papiniidu ristmiku juurde tuleb ärihoone


BNS 22.08.2008

Pärnusse Papiniidu ristmiku juurde vana Tartu poe asemele kerkib tulevaks suveks kahekorruseline tänavatele avanevate klaasist seintega ärihoone, kirjutab Pärnu Postimees.

Kehtestatud Riia 169a detailplaneeringuala on 1490 ruutmeetrit, hõlmates Riia maantee ja Papiniidu tänava ristmiku Mai elurajooni poolse nurga.

Kahekorruseline raudbetoonist vahelagede maja võtab enda alla 800 ruutmeetrit, maja hoovi rajatakse kuni 25 parkimiskohta. Liikluskorraldus jääb, nagu see on: sissesõit Riia maanteelt ning sisse- ja väljasõit Papiniidu tänavalt.

Uue hoone eskiisprojekt on Pärnu linnaarhitekti teenistuses heaks kiidetud.

Maja kõrgus arvestab naabermaja Riia 169 kõrgusega ega kerki sellest kõrgemaks, jäädes 8,5 meetrit maapinnast.

"Meil on luba ehitada hoone osaliselt kolmekorruselisena ja tõsta katuse kõrgus 11 meetrini, kuid kartsin, et ei leia nii suurde majja rentnikke," rääkis hoone arendaja Toomas Raid avameelselt. "Eks elu näita, kas tegime õigesti."

Praeguseks, kui pole alustatudki vana kauplusehoone lammutamist ja eskiisprojekt valmis alles mõni nädal tagasi, on enam kui pool maja 1200-ruutmeetrisest põrandapinnast rendile kaubeldud.

Maja suurimaks rentnikuks saab Bravo, kes avab läbi kahe korruse bistroo.

Raidi sõnade järgi alustab ta Riia 169a ehitusega novembris arvestusega, et ärihoone saab valmis tuleva aasta juunikuus.