Tallinn lõpetab suuremad teeremondid kooliaasta alguseks


BNS 22.08.2008

Tallinn lõpetab septembri alguseks suurema osa teetöödest, kooliaasta alguses jätkub remint vaid Pärnu maanteel ja Loigu tänaval, kirjutab Eesti Päevaleht.

Suvel ette võetud 16-st suuremast linnatänavate kapitaalremondist jääb kooliaasta alguseks lõpetamata vaid kaks, kuid linnaametnikud ei usu, et ka nendest võiks tulla kooliaasta alguse liiklustiheduse tõusuga liikluskorraldusele tõsisemaid probleeme.

"Septembri lõppu peaks jääma vaid Pärnu maantee Kadaka tee ja Laane tänava vahelisel lõigul," ütles kommunaalameti juhataja asetäitja Peep Koppel. "Sellel lõigul on tänav juba praegu suletud ja ümbersõit on korraldatud kõrvaltänavaid pidi. Kuna antud suunal pole sel tänaval liiklustihedus väga suur, siis ei tohiks sellest ka suuremaid probleeme liikluses tekkida."

Mõningaid probleeme võib Koppeli sõnul Pärnu maantee osas küll ette tulla, kuid võrreldes eelmise aastaga peaks neid olema kõvasti vähem.

"Tänavu saame 16 kapitaalremondiprojektist septembriks lõpetatud 14 ja 11 taastusremondi projektist jääb lõpetada vaid üks," lubas Koppel.

Koppeli sõnul lõpetatakse septembris ka Kakumäel asuva Loigu tänava kapitaalremont ja aasta ringi jätkuvad Vabaduse väljaku rekonstrueerimistööd.

"Ainsana pole veel selge Kopli tänava otsa asfalteerimistööde lõppetähtaeg," ütles Koppel. Nimelt on Kopli tänaval antud luba teha asfalteerimistöid ainult nädalavahetustel, kuid selleks on vaja veel ka ilusat ilma ja just ilma taga ehitustööde lõpp seisabki.

"Kui sel nädalavahetusel ei peaks olema head ilma, siis järgmiseks võimaluseks on järgmine nädalavahetus ja sealt omakorda kattuksid tööd juba kooliaasta algusega," ütles Koppel.