Põhja-Tallinn on lammutanud kaheksa ohtlikku hüljatud maja


BNS 20.08.2008

Põhja-Tallinna linnaosavalitsus on mullu detsembrist kuni tänavu augustini lammutanud kaheksa tuleohtlikku mahajäetud maja.

Põhja-Tallinnas on tänaseks lammutatud Sepa 12, Kaevuri 7, 2. liin 3 ja 9, 3. liin 4 ja 6 ning 5. liin 5 ja 9 asunud hooned, ütles BNS-ile Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse avalike suhete nõunik Maarja Maiste.

Tegemist oli kahekorruseliste ühe trepikojaga puidust elamutega. Majad olid täielikult amortiseerunud ning neis asunud küttekolded, elektrisüsteem ja veetorustik avariilised.

Põhja-Tallinna valitsus taotleb praegu veel kahe hoone lammutamist. Kavas on lammutada Kopli 114 asuv maja, kus oli eelmise nädala neljapäeval tulekahju ning mis taastamisele ei kuulu. Samuti tahab linnaosavalitsus lammutada 5. liin 6 asuva elaniketa hoone, mida pole otstarbekas säilitada.

Põhja-Tallinnas asuvate mahajäetud majade lammutamine tõusis teravalt päevakorrale eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses, kui mahajäetud hoonetes hukkus tulekahjudes järjest mitu inimest.

Eelmisel aastal hukkus Tallinnas tühjalt seisvates hoonetes puhkenud tulekahjudes 12 inimest, neist kuus 4. detsembri põlengus 2. liinil.

Tänavu 5. jaanuaril hukkus 5. liini ametlikult tühjas majas puhkenud põlengus kaks naist, kaks inimest õnnestus päästjatel tulest elusana välja tuua.