Kaamos ehitab energiasäästliku sotsiaalmaja


Pressiteade 19.08.2008

Kaamos Ehitus OÜ rajab järgmiseks kevadeks Nõmmele Kauge tn 4 asuvale kinnistule sotsiaalmaja, mille puhul on esmakordselt seatud eesmärgiks energiasäästlike tehnoloogiate kasutamine.

Kauge tn 4 ehitatava sotsiaalmajutusüksuse ehitaja leidmiseks korraldatud riigihanke konkursil osales lisaks Kaamos Ehitus OÜ-le veel 9 ettevõtet. Kaamose pakkumine osutus hinnaga 15,9 miljonit krooni parimaks. Ehitatav maja võimaldab majutust 75-le inimesele ning valmib järgmise aasta märtsi lõpuks.

Tallinna Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra sõnul on sotsiaalmajutusüksuste rajamine mõeldud eelkõige inimestele, kes soovivad ise oma elujärge parandada. "Sotsiaalmajutusüksus annab ajutiselt hätta sattunud inimesele võimaluse pöörata oma elus uus leht, " tõdes Vakra.

Antud sotsiaalmaja teeb erakordseks fakt, et esimest korda Eestis on võetud sotsiaalmaja ehitamisel eesmärgiks energiasäästlike tehnoloogiate laialdane kasutamine. Sooja tarbevee tootmiseks paigutatakse katusele päikesepaneelid, mis on Eestis veel üsna haruldane nähtus ning sotsiaalmajade puhul esmakordne. "Sellise lahenduse puhul toodetakse suur osa hoone soojast tarbeveest vaid päikeseenergia abil, hoides kokku suure hulga üha kallinevat soojusenergiat," kommenteeris Kaamos Ehituse tegevjuht Kaupo Koitla. "Kasutatakse ka sotsiaalmajade jaoks uudseid arhitektuurilahendusi ning julgeid värvitoone." lisas Koitla. Maja projekteerijaks on Patiks OÜ.

Kauge tn 4 on üks rahvusvahelise projekti "Taastuvenergia ja ehitusmessid laienenud Euroopa linnades" näidisobjekte, mille eesmärgiks on propageerida elamute energiavajaduste rahuldamisel taastuvenergia kasutamist.

OÜ Kaamos Ehitus kuulub Kaamos Gruppi, mis on Eesti kapitalil põhinev kinnisvara, ehituse ja puidutööstusega tegelev ettevõte, olles tööandja 600 inimesele. Kaamos Ehituse OÜ asutamise põhieesmärgiks oli Kaamos Groupi kuuluvatele firmadele professionaalse ehitusjuhtimisteenuse osutamine.