Go Group kavandab Pärnu bussiparkla asemele suurarendust


BNS 18.08.2008

Transpordikontsern Go Group tahab Pärnu autobussipargi 41.147-ruutmeetrisel alal olemasoleva hoonestuse lammutada ja saada detailplaneeringuga Mai elurajoonis asuvatele kruntidele äri- ja elamumaa otstarvet.

Pärnu ATP-na tuntud Mere 7 ning Mai 6 kinnistute planeeringu kehtestamise eelnõu suunas Pärnu linnavalitsus esmaspäeval volikokku.

Pärnu linnavalitsuse pressiesindaja ei nõustunud detailplaneeringuga kavandatud kinnisvara mahtu BNS-ile avaldama, öeldes, et dokument on ametisiseseks kasutamiseks.

AS-i Go Group kommunikatsioonijuht Silvia Pärmann rääkis BNS-ile, et ettevõtte soov on bussipark Pärnu Mai elamurajoonist kolida linnast välja. Tema sõnul on territooriumi uuest, seni kinnitamata detailplaneeringust veel vara rääkida.

Pärmann kinnitas samas, et uue detailplaneeringu järgi võiks see territoorium Mai elamurajoonis muutuda äri- ja elamumaaks.

Pärnu abilinnapea Peeter Saunpere ütles BNS-ile esmaspäeval, et alale kavandatakse kahe- kuni kaheksakorruselisi hooneid, kuid nende arvu ei osanud Saunpere öelda. Ta lisas, et terve ala on kavas täis ehitada elamuid.

Kuhu Go Group kavatseb bussipargi viia, ei osanud abilinnapea öelda. "Ma olen kuulnud, et neil on olemas kinnistu Via Baltica ääres," rääkis Saunpere.

Saunpere sõnul võib Pärnu volikogu kehtestada Go Groupi Pärnu ATP ala planeeringu järgmisel istungil, mis tõenäoliselt toimub 18. septembril.

Mere tänav 7 ja Mai tänav 6 kinnistute detailplaneeringuga nähakse planeeritavale alale ette kolm erinevat keskkonda. Kõik olemasolevad hooned ning rajatised on kavas lammutada.

Hetkel asub maa-alal mitmeid hooneid linnaliinibusside parkimiseks, pesemiseks ja remontimiseks. Samuti asub alal autokooli õppesõiduplats. Läheduses asuvad Mai turg ja kortermajad.