Linnapea tutvus Kalamaja pargi rekonstrueerimistöödega


Pressiteade 14.08.2008

Tallinna linnapea Edgar Savisaar, abilinnapea Deniss Boroditš, Põhja-Tallinna linnaosa valitsuse ja kommunaalameti juhtivad ametnikud kogunesid täna töökoosolekule Kalamaja kalmistuparki, kus tutvuti pargi rekonstrueerimistööde käiguga.

Linnapea Edgar Savisaar pidas eriti oluliseks, et endise kalmistu territooriumil asuva pargi rekonstrueerimisel säiliks Kalamaja kalmistu nostalgiline ja rahulik miljöö. "Eriti väärib tunnustust see, et abilinnapea Deniss Boroditš on läbirääkimiste käigus linnosa elanike, kirikutegelaste ning ühiskondlike seltside esindajatega leidnud kõiki osapooli rahuldava lahenduse, mis ei riiva kellegi religioosseid tundeid, säilitab olemasoleva kõrghaljastuse ja kunagise kalmistu teedevõrgu."

Kalamaja kalmistupargi rekonstrueerimistööde leping on sõlmitud AS-ga Terrat. Ehitustööde kogumaksumus on 27,4 miljonit krooni. Tööde lõpptähtaeg on 15. juuli 2009.

Pargi rekonstrueerimistööde projekteerija on AS K&H.

Käesoleval aastal on kavas paigaldada vajalikud kommunikatsioonid - veetorud, elektrikaablid ning sademetevee kanalisatsioon -, rajada pargiteede alused ja alustada kellatorni remonditöid.