Jõgeva linn võib hakata ise bussijaama ehitama


BNS 08.08.2008

Jõgeva linn on valmis 2004. aasta sügisest saadik viibivat bussijaama ehitust ise korraldama, kuna ei jõua kokkuleppele oma senise partneri Atko grupiga, kirjutab Vooremaa.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatševi sõnul on linn valmis bussijaama ise ehitama ja kaalub selleks pangalaenu võtmist. Linnapea kinnitusel võib bussijaam maksma minna 3-4 miljonit krooni.

Vooremaa andmetel on bussijaama ehitus praeguseni viibinud, kuna linn ning Atko grupp ei ole jõudnud omavahel kokkuleppele teenustasu summas.

Jõgeva on valmis Atkole maksma iga kuu kuni 30.000 krooni, Atko küsib aga koos käibemaksuga kokku 57.440 krooni, kirjutab leht.

Atko grupi juhi Arvo Sarapuu on öelnud, et bussijaam on avalik objekt, mistõttu peaks kohalik omavalitsus selle valmimise ja majandamise eest hea seisma.

Jõgeva linnapea sõnul on Atko sõlminud linnaga lepingu, mille kohaselt sai firma bussijaama aluse maa-ala 50 aastaks tasutada kasutada ning pidi samas alustama bussijaama ehitust.

Firma pole aga maa-alale seni taotlenud ei ehitus- ega ka kasutusluba. Alanud pole ka ehitus, mistõttu linn plaanib notariaalse tehinguga 26. augustil ettevõttelt maa tagasi saada.

"Lisalepingu puudumine ei saa olla põhjuseks bussijaama ehitamata jätmisele. Atkol puudub hea tahe seda ehitada, olen Atko juhtkonna käitumise üle äärmiselt nördinud," ütles linnapea.

Jõgeva bussijaam pidi esialgsete plaanide kohaselt valmima 2007. aasta septembris, järgmine tähtaeg oli 2008. aasta september.