Kuus kooli alustavad õppeaastat värskelt remonditud hoonetes


Pressiteade 06.08.2008

Kuus Tallinna kooli alustavad uut õppeaastat põhjalikult renoveeritud majades - koostöös erasektoriga saavad 1. septembriks valmis Haabersti Vene Gümnaasium, Sikupilli Keskkool, Karjamaa Gümnaasium, Tallinna 32. Keskkool, Laagna Gümnaasium ja Kristiine Gümnaasium.

2008/2009. õppeaasta teise veerandi jooksul antakse linnale üle Tallinna Ühisgümnaasiumi, Nõmme Gümnaasiumi ja Kalamaja Põhikooli hooned. Renoveeritavate koolide sisustamiseks on linnaeelarvest ette nähtud 29 miljonit krooni. Värskelt remonditud ruumides alustab uut õppeaastat ka Tallinna Kunstigümnaasium, mille renoveerimistöid tehti linnaeelarvest.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on linna eesmärgiks teha koolihooned võimalikult kiiresti korda ning luua kaasaegsed õpitingimused õpilastele ja motiveerivad töötingimused õpetajatele. "Suurem osa Tallinna koole ei ole kapitaalremonti näinud mitukümmend aastat, sest linnal on jätkunud raha üksnes jooksvaks remondiks. Tänase linnavalitsuse soov on pakkuda kvaliteetset haridusteenust ja renoveeritud koolihooned on üks osa sellest. On tõeliselt heameel, et ühtekokku 5800 õpilast ehk 14 % kõikide Tallinna munitsipaalkoolide õpilastest saavad sel õppeaastal alustada õpinguid noorenduskuuri läbinud koolimajades," tõdes Jäppinen. "Mahukad renoveerimistööd pealinna koolides jätkuvad ka järgnevatel aastatel - linnaeelarvest rekonstrueeritakse 2009. aasta sügiseks Juhkentali Gümnaasium, Lilleküla Gümnaasium, Tallinna 53. Keskkool ja Mahtra Gümnaasium ning 2010. aasta augustis valmivad koostöös erasektoriga veel neli kooli - Tallinna Humanitaargümnaasium, Liivalaia Gümnaasium, Väike - Õismäe Gümnaasium ja Järveotsa Gümnaasium."

2007.aastal valmis PPP-projekti raames Tallinna Pelgulinna Gümnaasium. Lasnamäe Vene Gümnaasium ja Mustamäe Humanitaargümnaasium renoveeriti möödunud aastal koostöös Riigi Kinnisvara AS-ga. 2006. aastal valmis pealinnas kolm kooli - Jakob Westholmi Gümnaasium, Rahumäe Põhikool ja Linnamäe Vene Lütseum. 2005. aastal valmisid Mustamäe Gümnaasium, Pae Gümnaasium ja Pirita Majandusgümnaasium.