Tallinna lähivallad arutavad omavalitsuste ja kinnisvaraarendajate suhete põhimõtteid


Pressiteade 06.08.2008

Neljapäeval, 7. augustil toimub Rae vallas Tallinna lähivaldade juhtide ümarlaud. Ühise arutelu teemaks on valdade suhted kinnisvaraarendajatega. Ümarlaua päevakavas on muuhulgas partneritena väheusaldusväärsetest arendajatest ühisnimekirja koostamine.

Rae vallavanema Raivo Uukkivi algatusel kokkukutsutud ümarlaua eesmärgiks on panna paika Tallinna naabervaldade ühispõhimõtted, mille alusel tulevikus kinnisvaraarendajate ja omavalitsuse suhteid reguleerida.

"Valdadel on kinnisvaraarendajatega sarnaseid kogemusi – nii häid kui halbu. Soovime vahetada arvamusi, kuidas tänases seadusandlikus ruumis ning tingimustes tagada jätkusuutlik areng ning koduostjate kindlustunne," selgitab Uukkivi.

Kohtumise päevakavas on ka ettepanekute esitamine menetluses oleva planeerimisseaduse täiendamiseks.

Samas kavatsetakse koostada nimekiri arendajatest, kellega omavalitsuste koostöö pole seni olnud kõige parem ning keda omavalitsused pigem ei usalda.

Ümarlaua kokkukutsumise tingis muuhulgas Rae valla halvad kogemused Suurekivi arendusalaga Peetri külas ja Andrekse arendusalaga Jüri naabruses, kus arendajate poolt täitmata kohustuste tõttu on enesele uue kodu ostnud pered silmitsi tõsiste raskustega.

"Ajakirjanduses on palju kajastatud nii Peetri küla juhtumit, kui ka Andrekse lugu, kus kinnisavaraarendajate poolt tegemata tööde tõttu on sõiduteed ja muud kommunikatsioonid on nõuetele vastavalt rajamata ning kodu ostnud inimesed on silmitsi üleujutustega, ohtlike liiklus olukordadega, lahendamata kanalisatsioonilahendustega. Soovime üheskoos teiste vallajuhtidega arutada, mida taoliste juhtumite puhul teha ning kuidas oma valla elanikke tulevikus paremini kaitsta," teatab Uukkivi.

Ümarlaual osalemisest on teatanud Rae, Viimsi, Saku, Saue, Jõelähtme, Kiili, Keila, Harku ja teiste Harjumaa valdade esindajad. Kohtumises võtavad osa ka Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutuse esindajad.

Ümarlaud on avatud ka ajakirjanikele! Ümarlaud toimub neljapäeval, 7. augustil Jüri Gümnaasiumi (Laste tn 3, Jüri alevik) saalis algusega kell 14.00.