Algasid Kalamaja pargi rekonstrueerimistööd


Pressiteade 04.08.2008

Täna alustas AS Terrat Kalamaja pargi rekonstrueerimistöödega, mille käigus korrastatakse haljastus, rajatakse drenaazikaevikud ja muud vajalikud kommunikatsioonid ning ehitatakse pargile piirdeaed.

Abilinnapea Deniss Boroditsi sõnul sõlmiti Kalamaja pargi rekonstrueerimistööde töövõtuleping AS Terratiga. "Praegu tehakse ettevalmistavaid töid, täiskoormusega alustatakse 11.augustil," ütles Borodits. "Käesoleval aastal on kavas paigaldada vajalikud kommunikatsioonid nagu veetorud, elektrikaablid ning sademetevee kanalisatsioon, alustada pargiteede aluste rajamist ja teostada ettenähtud raietööd."

Kavandatud mänguväljak rajatakse kava kohaselt praeguste garaazide territooriumile. "Omanikuta kümne garaaziboksi osas käib nende peremeheta rajatisteks tunnistamise menetlus, mis loodetavasti lõpetatakse aasta lõpuks," lisas Borodits.

Pärast seda on võimalik garaazid lammutada ning kasutada ala mänguväljaku rajamiseks. Kuna tegemist on endise kalmistuga, arvestatakse mänguväljaku projekteerimisel kirikutegelaste, linnaosa elanike ja ühiskondlike seltside ettepanekute ning arvamustega. Kalamaja pargi rekonstrueerimistööde lõpptähtaeg on 15. juuli 2009.