Mürasummutav ripplagi Ecophon

Saint-Gobain Ehitustooted Eesti AS

ecophon-1.jpg

Kõik ISOVER OY ja ECOPHON AB toodetud ning AS SAINT-GOBAIN ISOVER EESTI AS poolt pakutavad Ecophon ripplaetooted baseeruvad klaasvillast plaatidel, millistel on palju häid omadusi:

  • vähendavad mürataset ruumis
  • erinevad pinnaviimistlusmaterjalid
  • kergekaalulised
  • kergelt töödeldavad
  • erinevad kinnitusvõimalused
  • mittepõlevad
  • niiskuskindlad
  • on täiendavaks lisasoojustuseks


Tootevaliku moodustavad ripplae- ja seinakattematerjalid, mille põhiplaadiks on pressitud klaasvillast alusplaat ja kattematerjaliks on värvitud pinnaga Akutex T kate (Focus, Master, Melody, Gedina, Hygiene), värvitud klaaskiudvilt (Classic, Advantage, Harmony, TAL, Sombra), pvc-kate (POP), klaaskiudkangas (Super G, Colorado) või perforeeritud plekk (RTP).

Võimalik on valida mitmete standardvärvitoonide vahel, vajadusel ka värvitoonide erisoovid. Plaatide standardpaksused on 15, 20, 30, 40, 50 ja 100 mm.

Ripplae paigaldusmoodulid on 600 x 600 mm, 600 x 1200 mm või 1200 x 1200 mm. Lisaks koridoriplaadid mooduli mõõtmetega 600 x 1600 mm, 600 x 1800 mm, 600 x 2000 mm ja 600 x 2400 mm.

Kasutusel on kaheksa servaprofiili, lisaks spetsiaalsed kinnitusvahendid ja seinapaneelid. Toodetel on olemas tervisekaitse ja tuleohutuse sertifikaadid.

ecophon-2.jpg ecophon-4.jpg
ecophon-3.jpg ecophon-5.jpg
ecophon-6.jpg

Ruumide akustika Ruumide akustilised omadused on määratud järelkõlakestusega s.o. ajaga, mille vältel hääle tugevus ruumis langeb 60 dB. Soovitav järelkõlakestus kõigub alates 0,6 sek (koolide klassiruumides ja lasteaedades) kuni 1,3 sek (trepikodades); võimlates ei peaks järelkõlakestus ületama 1,5 sek ja basseiniruumides 2 sek. Kasutades ruumide lagedes või seintes ECOPHONi tooteid, saab järelkaja pikkust oluliselt vähendada. ECOPHONi ripplaed annavad eriti hea tulemuse just klassiruumides, auditooriumides, saalides ja aulates kõne ja muusika edastamisel, samuti kõikides muudes kohtades, inimtegevusest ja tehnoseadmete mürast põhjustatud mürataseme summutamisel. Lai valik erinevate neeldumiskarakteristikutega ECOPHONi ripplagesid võimaldab leida iga konkreetse ruumi jaoks vajaliku lahenduse. Näiteks klassiruumide lagede viimistluseks pakutakse kolme tüüpi erinevate helineeldeomadustega MASTER tüüpi plaate, mis võimaldavad saavutada kõne või muusika edastamiseks kõige paremaid tulemusi.

ecophon-9.jpg
Ecophon ripplagede helineelavuskõverad
ecophon-10.jpg ecophon-11.jpg
ecophon-12.jpg ecophon-13.jpg
ecophon-17.jpg
ecophon-14.jpg

ECOPHON-Focus

Plaatidel on värvitud nii plaadi pind kui ka servad. Focus seerial on 8 standardvärvi ja 8 servatüüpi. Servatüüpidega A, C, D, DG ja E tehakse plaate ka mõõtmetega 1200x1200 mm. Servatüüpidega A, D, DG ja E tehakse ka laetüüpi Focus XL koridoriplaate (mooduli laius 600 mm, pikkused 1600 mm, 1800 mm, 2000 mm ja 2400 mm). Lühemad küljed A-servadega. Juhul, kui vajatakse plaate tavalisele T-24 liistule, võib nendeks valida Melody- NT tooted, sest pinnakate on nii Focus, Master, Melody kui Gedina plaatidel sama (Akutex T).

ecophon-15.jpg

ECOPHON-Master

Tooted on loodud eriti hea akustika saavutamiseks näiteks koolides, päevakodudes, auditooriumides jm. Põhiplaadiks on 40 mm paksune klaasvillaplaat, servatüüpe on tootegrupil 5. Plaatidel on värvitud nii pind kui servad ja välimus on sama, mis Focustoodetel. Erinevate akustiliste vajaduste rahuldamiseks toodetakse Master plaate kolme tüüpi: Alpha, Beta ja Gamma. Alpha neelab helisid väga laial sagedusribal. Beta-plaatide helisummutus on suunatud kõrgetele sagedustele. Gamma-plaadid neelavad madalasageduslikke ja peegeldavad kõrgeid helisid. Neid kasutatakse tihti kombinatsioonis Alpha-plaatidega, näiteks auditooriumides või ruumides pindalaga üle 100 m2, saavutamaks lektorite hääle mõjulepääsemist.

ecophon-16.jpg

ECOPHON-Melody, ECOPHON-Gedina

Melody ja Gedina on kergekaalulise alusplaadiga ja kaetud värvitud Akutex T pinnakattega. Sobivad kasutamiseks kõigi üldotstarbeliste ruumide lagedes. Melody plaadid on 20 mm paksused ja Gedina plaadid 15 mm paksused. Tooteid on ka värvitud servadega (PE), mis on mõeldud eelkõige liimimiseks või süvistatud liistudega paigalduse jaoks (E15, E24). Kasutusel on 8 värvitooni. Koridoriplaatide mõõdud: Laius 600 mm ja pikkused 1600 mm, 1800 mm, 2000 mm, 2400 mm. Võimalik ka moodul 1200 × 1200 mm.

Standardvärvid (Melody, Focus, Master)

ecophon-18.jpg
ecophon-19.jpg

ECOPHON-Classic

Tooteseeria koosneb värvitud klaaskiudvildist pinnakattega plaatidest. Eriti sobib oma väga heade akustiliste omaduste tõttu kasutamiseks koridorides, büroodes, õppeasutustes, kauplustes jne. Classic on vähemäärduva ja kergesti puhastatava pinnaga toode, kasutatakse kuivpuhastust (tolmuimeja, hari). Saadaval ka värvitud servadega plaatidena (tähistus PE). Koridoriplaatide mõõdud: Laius 600 mm ja pikkused 1600 mm, 1800 mm, 2000 mm, 2400 mm. Võimalik ka moodul 1200 x 1200 mm.

ecophon-20.jpg

ECOPHON-Advantage

Plaadid kaetud sama valge klaaskiudvildist kattega, mis Classic-EVA. Plaatide paksus 15 mm. Kasutusel kaks servatüüpi. Mõeldud kasutamiseks kõigi üldkasutatavate ruumide lagedes ja tagavad ruumides hea akustika. Puhastatavad kuivpuhastusega/ tolmuimejaga.

ecophon-21.jpg

ECOPHON-Jazz

Tooteseeriat iseloomustab üle servade pööratud pinnakate, peites kõik plaadi neli külge. Pinnakattena kasutatakse Classic-EVA ja Classic-VH pinnakatet. Sobib seina või lakke liimimiseks ilma vaheliistudeta. Kasutatakse ka üksikute plaatidena ruumiakustika parandamiseks.

ecophon-22.jpg

ECOPHON-Harmony

Plaadid kaetud klaaskiudvildist kattega. Plaatide paksus 15 ja 20 mm. Kasutusel kolm värvi: valge (VA), helehall (VH) ja helesinine (B). Paigaldatakse lakke liistude abil (T-liistuga või kübarliistuga). Mõeldud kasutamiseks kõigi üldkasu-tatavate ruumide lagedes, tagavad ruumides hea akustika. Puhastatavad kuivpuhastusega/tolmuimejaga. Hinnaklassilt üks soodsamaid.

ecophon-23.jpg

ECOPHON-Pop

Toodete kergekaalulise alusplaadi pinnakatteks on reljeefne PVC-kile. Sobib niisketesse ruumidesse nagu köögid, vannitoad, tualetid ja esikud. Pestav. Võimalik ka moodul 1200 x 1200 mm.

ecophon-24.jpg

ECOPHON-Hygiene

Kõik ECOPHON-Hygiene tooted on pestavad survepesuga. Plaadid ei seo endaga niiskust. Hygiene-Meditec ja Hygiene-Performance on kaetud ühelt poolt mikropoorse valge värvipinnaga. Plaadi servad on värvitud ja tagumine külg kaetud värvitu klaaskiudvildiga. Plaadi paksus vastavalt 15, 20 ja 40 mm. Sobib kasutamiseks köökides, haiglates, toiduainetööstuses jne. Hygiene-Protec on samasuguse pinnakattega, kuid kaetud sellegaplaadi mõlemalt poolt. Sobivad kasutamiseks operatsioonisaalides, farmaatsia- ja
elektroonikatööstuses. Hygiene-Advance on üleni kaetud valge spetsiaalse kilega, mis on vastupidav paljudele kemikaalidele. Sobib ruumidesse, mille lage tuleb sageli pesta. Advance-Perimeter plaadid on mõeldud kasutamiseks lae nendes osades (näiteks servad), kus on vaja plaate lõigata.

ecophon-25.jpg

ECOPHON-Tecno

Tööstuslikud (Tecno) plaadid on mõeldud eelkõige tööstuslike ruumide akustika parandamiseks. Toodete kvaliteet vastab tööstusruumide siseviimistluse kvaliteedinõuetele ja nad ei ole mõeldud kasutamiseks kontoriruumides. Plaatide paksus on 30 mm ja 50 mm. TAL-plaatide pinnakatteks on värvitu või värvitud klaasvilt. RTP-plaadid on kaetud perforeeritud plekist pinnaga nii, et plekk on valtsitud ümber pikemate servade. Põhiplaadi ja plekkkatte vahel on must klaaskiudvilt. Mõeldud kasutamiseks ruumides, kus nõutakse plaatidelt vastupidavust mehaanilistele löökidele (spordisaalid, tööstusruumid). Paigaldatakse kas T-liistu, kübarliistu, liimi või tüüblite abil.

ecophon-26.jpg

ECOPHON-Super G

Tooteseeria koosneb klaaskiududest kootud vastupidava kangaga kaetud klaasvillast plaatidest. Pinnakate on vastupidav löökidele ja torgetele. Sobivad kasutamiseks nii seina-, kui laekattematerjalidena (näiteks spordisaalid, auditooriumid, klassiruumid jne.) . Kasutusel kaks värvitooni: valge ja hall. Plaatide paksused 20 ja 40 mm. Paigaldatakse seinale või lakke T-liistu, kübarliistu või liimi abil.

ecophon-27.jpg

ECOPHON-Baffles

Rippuvad mürasummutus-paneelid on ette nähtud kasutamiseks kohtades, kus on vaja küllalt suurt helineelavat pinda, aga ripplaena mürasummutavaid plaate nii suures ulatuses paigaldada ei saa. Baffle Jazz on kaetud valge või halli klaaskiudvildiga. Sama pinnakate, mis Classic toodetel. Protec Baffle paneelid on kaetud Akutex T kattega ja valmistatud Hygiene toodete baasil. Kasutatakse kohtades, kus on küllalt niiskust (ujulad jne.). Iga paneeliga on kaasas kaks riputuskonksu.

ecophon-28.jpg
ecophon-29.jpg

ECOPHON-Seinapaneelid

On spetsiaalsed helineelavad plaadid, mis on ette nähtud seinapindade katmiseks suures ulatuses. Kaetud on nad vastupidava klaaskiudkangaga (Super G), tekstiilkangaga (Colorado) või Focus ja Melody toodetega kokku sobiva Akutex T pinnaga (Master). Kasutusel kokku 18 erinevat värvitooni. Plaatide kõrgus on 2700 mm ja laius kas 600 või 1200 mm. Servad on sirged (A) või faasitud (C).

ecophon-30.jpg

ECOPHON-Mürasummutuspaneelid

On ühelt poolt musta klaaskiudvildiga kaetud jäigad plaadid. Mõeldud kasutamiseks ribiseinte või restlagede tagumisel poolel müra summutamise eesmärgil.

ecophon-31.jpg

ECOPHON-Sombra

Plaadid on kaetud mustaks värvitud klaaskiudvildiga. Sombra-tooteid kasutatakse kohtades, kus vajatakse musta ripplage siseviimistluseks ja heli peegeldumise takistamiseks (kinosaalid, restoranid). Sombra gamma absorbeerib madalaid sagedusi, aga peegeldab kõrgeid.

ECOPHON-Focus Wing

Tooted on mõeldud kasutamiseks kohtades, kus ripplagi ei ole seotud seinaga, vaid on sellest lahti ja paikneb üksikute eraldatud saarekestena. Wing-detailid paigaldatakse mööda perimeetrit. Samuti võimalus koridorides jätta servad lahti ja ripplagi paigaldada piki koridori nö. lahtiselt. Kasutatakse koos Focus D plaadiga, mis on peidetud liistuga.

ecophon-34.jpg
ecophon-32.jpg

ECOPHON-Focus Curved

Tooted on mitmesuguse kujuga kaarplaadis, mille abil saab kujundada kolmemõõtmelisi lagesid. S-line, L-line ja Quadro on valmiskujul pressitud kõvad plaadid millel on E servakuju. Flexiform-plaadid on pehmed ja nad saavad oma lõpliku kujuvastavalt enda soovi järgi painutatud liistudele. Flexiformi liistud on pehmed ja šablooni järgi kergesti painutatavad. Curved-toodetel on kasutusel samad standardvärvitoonid, mis Focusel, seetõttu on neid võimalik omavahel kombineerida.

ecophon-33.jpg
ecophon-35.jpg
isotec-44.jpg saintgobainlogo.jpg isotec-45.jpg

Saint-Gobain Ehitustooted Eesti AS

Tornimäe 5, 10145 Tallinn
Tel. 605 7960, 605 7964
Faks 605 7961
e-post: myyk@isover.ee

Ringtee 58b, Tartu 51014
Tel. +372 730 0000
Fax +372 730 0001

e-post: myyk@isover.ee
www.isover.ee