Viljandi uue kunsti muuseum sai ehitusloa


BNS 28.06.2008

Viljandi linnavalitsus andis sel nädalal uue kunsti muuseumile ehitusloa, mille alusel saab hakata taotlema muuseumi ehituseks vajalikku raha, kirjutab Sakala.

Uue kunsti muuseumi juht Mark Soosaar ütles, et luba anti nii Linnu tänav 4 asuva endise täiskasvanute gümnaasiumi kui ka selle kõrval paikneva Linnu tänav 4a hoone ümberehitamiseks.

"Ettevõtluse arendamise sihtasutuselt raha taotlemiseks peab esitama muude dokumentide hulgas eelprojekti või projekti ja ehitusloa," märkis Soosaar.

Soosaare sõnul on projektile vajalik ka sõltumatu ekspertiis, milles antakse hinnang ehituse võimaliku maksumuse kohta. Ekspertiisi tegemiseks läheb umbes kaks nädalat ning sihtasutusel on otsustamiseks aega kaks kuud.

Viljandi peaarhitekt Marko Männik kinnitas, et ehkki raekoja naabermajas Linnu tänav 4 plaanitavad rekonstrueerimistööd on väga ulatuslikud, jääb selle välisilme peaaegu samaks kui praegu.

Enne uue kunsti muuseumi käsutusse minekut seisis Linnu tänav 4 hoone mõnda aega tühjana, sest täiskasvanute gümnaasium kolis halvas seisus ruumidest Männimäele.