Tallinna linnavalitsus algatas mitmed detailplaneeringud


BNS 25.06.2008

Tallinna linnavalitsus algatas kolmapäeval mitmed detailplaneeringud, sealhulgas Lasnamäe paekarjääri, Ülemiste City tehnolinnaku ning Lääne-Tallinna keskhaigla ja maailmakaubanduskeskuse planeeringud.

Linnavalitsuse korralduse kohaselt algatati detailplaneering näiteks Lasnamäel Võidujooksu ja Pae tänava nurgal asuvale 40-hektari suurusele paekarjääri kinnistule.

Planeeringuga kavandatakse alale kolm kuni 15-korruselist ja viis kuni kaheksakorruselist korterelamut ning 14 kuni viiekorruselist korterelamut. Samuti saaks detailplaneeringu algatamise taotleja ehitusõiguse kuni neljakorruseline büroohoone ja kuni kahekorruseline kaubanduskeskus.

Linnavalitsus algatas ka detailplaneeringu, mis näeb ette Lasnamäel endise Dvigateli tehase territoorimile Ülemiste City tehnolinnakule nelja 8-10-korruselise hoone ehitusõiguse määramise.

Lisaks algatas linnavalitsus Lääne-Tallinna keskhaigla tervishoiulinnaku detailplaneeringu. Planeeringu kohaselt võib Paldiski maanteele lisaks olemasolevatele haigla hoonetele tulla kuni seitse kuni 41-meetrist ühiskondlikku hoonet, kaks ärihoonet ning üks tootmishoone.

Samuti algatas linnavalitsus Tallinna Maailmakaubanduskeskuse (WTC) kvartali detailplaneeringu, mis näeb ette Ahtri tänava ja Narva maantee ääres asuvasse kvartalisse nelja kuni 10-korruselise ärihoone ning korteritega ärihoone rajamiseks.

Detailplaneering algatati ka Mustamäel Vilde teel endise Mustamäe Mängudemaja kinnistule, kuhu võib tulla üks nelja- ja üks üheksakorruseline elu- ja ärihoone. Praegune hoonestus detailplaneeringu kohaselt likvideeritakse ning rajatakse kuni kahekorruseline maa-alune parkla.

Tallinna linnavalitsus kinnitas enne suvepuhkusele minekut Lasnamäe sotsiaalkeskuse detailplaneeringu, mille kohaselt kerkib Pae tänav 19 asuvale 1,2 hektari suurusele maa-alale lisaks olemasolevale hoonele uus, kolmekorruseline sotsiaalkeskuse hoone.