Detailplaneering näeb ette Nõmme turu korrastamise


BNS 20.08.2008

Neljapäeval kinnitatud Nõmme keskuse detailplaneering näeb ette Nõmme turu korrastamise ning linnaosavalitsuse koondamist ühe katuse alla.

"Praegusest turu kinnistust eraldatakse muinsuskaitse all olev ajalooline turuhoone, see võimaldab turu arendamise ning hoone restaureerimisega eraldi edasi tegeleda," ütles Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakra BNS-ile.

Varem plaanis linnaosavalitsus uut pere- ja eriarstikeskust päästeameti hoone esise parkla asemele. Selle valmimisel oleks vabanenud praegune perearstikeskus, kuhu oli kavas kolida neljas eri majas tegutsev linnaosa valitsus.

Nõmme linnaosavalitsuse pressiesindaja Jukko Nooni ütles BNS-ile, et tänaseks on need plaanid muutunud.

Uut perearstikeskust ei ehitata, kuna kunagi plaanitud hoone oleks jäänud inimeste jaoks raskesti ligipääsetavasse kohta Lõuna tänaval, ütles ta.

"Plaan on kolida linnaosavalitsuse osakonnad endisesse Valdeku põhikooli hoonesse, mis peaks vabanema 2010. aastal. Linnaosavalitsus jääks koolimaja stalinistlikule poolele ja uus osa koolimajast lammutataks kehva ehituskvaliteedi tõttu. Selle asemele on sinna plaanitud ujula ja sotsiaalkeskus," ütles Nooni.

Nõmme keskuse planeeringuala suurus on 10,3 hektarit.