Tallinn saab bastionikäikude ja loomaaia jaoks EL-ilt raha


BNS 19.06.2008

Tallinna linnavolikogu nõustus neljapäeval linna osalemisega projektis, millega saab Tallinn Euroopa Liidu tõukefondidelt bastionikäikude ja Kiek in de Köki torni renoveerimiseks ning loomaaia afrikaaniumi rajamiseks miljoneid kroone.

Tallinn renoveerib aastatel 2008-2009 bastionikäigud ja Kiek in de Köki 29 miljonit krooni eest, sellest 21 miljonit krooni tuleb Euroopa Liidult ja kaheksa miljonit krooni on linna omafinantseering.

Tallinnal on projekti raames kavas luua Kiek in de Köki suurtükitornis ning naabruses paiknevates Rootsi ja Ingeri bastioni käikudes Läänemere maade suurim linnakaitserajatiste ajalugu kajastav muuseum.

Bastionikäikude ekspositsioonis on plaanis kasutada stseene eri aegadest, et võimaldada külastajatel võimalikult vahetult kogeda vastava ajalooperioodi olustikku.

Kiek in de Köki ekspositsioon tutvustab kindlustuste ja sõdade ajalugu, samuti eksponeeritakse relvi. Kiek in de Köki juurdeehitises, mille kaudu saab siseneda mõlemasse muuseumiossa, on plaanis hakata suurel ekraanil näitama 3D mudelit Tallinna vanalinnast ning lõike ajaloost.

Projekti käigus renoveeritakse täielikult Kiek in de Kök ja vahetatakse välja vananenud kommunikatsioonid.

Tallinna loomaaia afrikaaniumi paksunahaliste maja elevantide osa saab Euroopa Liidult ligi 22 miljonit krooni. Projekti kogumaksumus on 32,4 miljonit krooni, sellest 10,5 miljonit tasub omafinantseeringuna Tallinn.

Projekti eesmärk on parandada loomaaia paksunahaliste majas elavate elevantide, ninasarvikute ja jõehobuste elamistingimusi.