Meremäe mäel valmis vaatetorn ja laululava


Pressiteade 19.06.2008

Meremäe mäel valmis mitmekülgne vabaõhukompleks vaatetorni, laululava, istepinkide, laudade ja, müügikioskiga. Torni kõrgus on 18 m ja vaateplatvormi kõrgusega merepinnast 234,5 m. Sellelt kõrguselt on nähtav nii kogu Setomaa kui ka Petseri kloostri kuplid ja Pihkva järv. Laululavale mahub korraga esinema kuni viiekümneliikmeline koor ning pinke on kuni 160-le vaatajale. Kogu kompleks ümarpalgist sindlikatustega järgides piirkonna ehitustraditsioone.

Torn valmis EAS-i, EV Kultuuriministeeriumi ja Meremäe vallavalitsuse rahadega. Tornikompleksi kogumaksumus oli 1 115 993 krooni. Kompleksi projekteeris Indrek Mäe AS Resandist ning ehitas välja AS Kurmik, kellele oli Meremäe vaatetorn juba viies samalaadne.

Meremäe vallavanem Peeter Sibula sõnul on vaade tornist kirjeldamatu ja seda peab ise nägema. Vallavanem on veendunud, et Meremäe mägi, mis juba praegu on tähtis kokkukäimise ja ürituste läbi viimise koht, saab tänu loodud lisavõimalustele heaks visiitkaardiks vallale, peatumispaigaks Setomaad külastavatele turistidele ja armastatud kontsertide ja vabaõhulavastuste läbiviimise paigaks kogu piirkonnale.

Torni pidulik avamine on Võidupühal ning laululava avakontserti annab sama päeva õhtul Vello Orumets. Et vajadus kompleksi järele oli suur, kinnitab ka juba selleks suveks kavandatud kontsertide ja vabaõhuürituste arv.