Pirita Selveri müügipind laienes 3,5 korda


Pressiteade 16.06.2008

Täna avati 1,5 kuud ehitustööde tõttu suletud olnud Pirita Selver. Laienenud kaupluses on 7500m², millest ca 4100m² on Pirita Selveri hüpermarketi müügipind. Pirita Selveris tekkis 55 uut töökohta.

"Pirita Selveri hüpermarketi valmimine on Pirita ja ka Viimsi elanike jaoks kauaoodatud sündmus," sõnas A-Selver ASi tegevdirektor Iivi Saar. "Uuenenud kauplus on kahekordne – esimesel korrusel on toidu- ja esmatarbekaubad ning teisel korrusel tööstuskaubad. Varasemast kolm ja pool korda suuremas Pirita Selveris on endise 8 kassa asemel 15 – see on piisav teenindamaks kiirelt ning mugavalt ka suvel hüppeliselt kasvavat klientuuri. Suuremad müügisaalid ning piisav kassade arv muudab ostude tegemise kliendile mugavamaks ja kiiremaks."

"Tänu laienenud müügipinnale saame nüüd pakkuda rikkalikumat toidukaupade valikut," lausus Pirita Selveri juhataja Sigrid Õige. "Näiteks on puuviljaosakond varasemast ligi neli korda suurem ning laiema valikuga. Lisaks suurenes oluliselt ka liha- ja kalavalik. Uuendusena on nüüd klientidel võimalus osta Selveri Köögi tooteid ka jahutatud valmistoidu letist. Maiasmokkade rõõmuks on laienenud kaupluses suur kondiitrisaar. Tee- ja kohvisõpradele on müügil gurmeetooted."

Pirita Selveri juhataja Sigrid Õige sõnul on uuenenud kaupluses oluliselt suurem tööstuskaupade valik. "Tööstuskaupade osakonnas on meil nüüd müügil ka lasteriided, mänguasjad, koolitarbed, ilukaubad, kodu- ja aiatarbed, raamatud ning CD-plaadid," ütles Sigrid Õige. "Pirita Selveris on nüüd kasutusel ka erinevate sihtrühmade vajadustele vastavad kärud. Kui varem oli ruumipuuduse tõttu ostukorvide ja –kärude valik piiratud, siis nüüd on Pirita Selveris spetsiaalselt lastele mõeldud autokärud ning eakatele ja liikumispuudega inimestele nn seeniorkärud."

Laienenud Pirita Selveris on ka mitu uut lisateenuse pakkujat: ilusalong, IF kindlustus, maitsekohvi ja –tee pood, toitlustuskoht, kardinate ja aknakatete kauplus, EMT esindus ning SEB ja Hansapanga kontorid.

Eesti kapitalil põhinevasse Selveri ( http://www.selver.eu/ ) ketti kuulub 27 kauplust, millest üheksa asuvad Tallinnas, viis Tartus ja kaks Pärnus ning üks Viljandis, Rakveres, Kuressaares, Võrus, Valgas, Jõhvis, Jõgeval, Põltsamaal, Narvas, Kohtla-Järvel ja Hiiumaal. 2009. aasta lõpuks plaanib Selver avada Lätis 15 kauplust. Selveri super- ja hüpermarketite kett kuulub börsiettevõtte Tallinna Kaubamaja kontserni. Selver annab tööd 2400 inimesele. Ettevõtte 2007. aasta käive oli 3,7 miljardit krooni, Selveri kauplustes sooritati möödunud aasta jooksul enam kui 26 miljonit ostu.