Tallinn rajab Pirita ranna kaitseks 1,5-meetrise liivavalli


BNS 13.06.2008

Tallinna kommunaalamet rajab Pirita randa veepiirile 1,5 meetri kõrguse liivavalli, et kaitsta randa lainete kahjuliku mõju eest.

Kommunaalamet esitas keskkonnaministeeriumile vee erikasutusloa taotluse kaldakindlustuse rajamiseks mullu suvel. Siis oli arutlusel kaks rannakindlustuse varianti - liivavalli või kivirahnudest vööndi rajamine.

Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann ütles BNS-ile, et praeguseks on kivirahnude variandist loobutud ja kaldakindlustus on kavas rajada liivast.

Kaldakindlustus hakkab kaitsma ranna infrastruktuuri ja rannametsa tugeva lainetuse eest, mis põhjustab rannaastangu kulumist. Rannakindlustuse eesmärk on vähendada rannaastanguni jõudvat laineenergiat.

Kindlustus on kavas rajada kogu Pirita ranna ulatuses ehk rannahoonest kuni Mähe-Kaasiku tee ja Ranniku tee ristmiku piirkonnani. Liivavalli rajamiseks kulub hinnanguliselt 40.000-100.000 kuupmeetrit liiva.

Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse büroo peaspetsialist Dagmar Heeringas ütles BNS-ile, et praegu on käimas Pirita rannakindlustuse keskkonnamõjude hindamine, mis saab valmis tõenäoliselt järgmisel nädalal. Millal ministeerium Tallinna kommunaalametile vee erikasutusloa anda võib, ei ole veel selge.

Valdmanni sõnul ei ole välistatud, et Pirita ranna kindlustuse rajamine algab veel sel aastal, kuid kindlasti ei tehta seda rannahooajal, et puhkajaid mitte segada.