Selgunud on Harjumaa kaunimad kodud


Pressiteade 12.06.2008

Kodukaunistamise Harjumaa Kogu selgitas konkursi Kaunis Eesti Kodu 2008 raames kaunimaid objekte kategooriates eramud ja korrusmajad, maakodud ning ühiskondlikud hooned ja ettevõtted. Maakondlikule konkursile esitasid 20 omavalitsust kokku 18 eramut või korruselamut, 14 maakodu ja 8 ühiskondlikku hoonet või ettevõtet.

Eramute ja korruselamute hulgast tunnistati võitjaks Imbi Aru kodu Luige külas, Kiili vallas. Teise koha sai perekond Ringvee kodu Riisipere alevikus, Nissi vallas ja kolmandaks tunnistati perekond Reiteri kodu Laagri alevikus, Saue vallas. Kuna korrusmajadel (korteriühistutel) on eramajadega konkureerides võiduvõimalused kasinad, pani Maardu linn välja eriauhinna parimale korteriühistule. Maardu eriauhinna vääriliseks tunnistati nelja konkureerinud ühistu hulgast KÜ Ülase 12 (esinaine Aino Kiiver) Saku alevikus.

Maakodude hulgast tunnistati võitjaks perekond Pauluse Vahesalu talu Ülejõe külas, Anija vallas. Järgnesid perekond Kivisilla kodu Lehetu külas, Nissi vallas ning perekond Kivisalu Pärnaoja talu Niitvälja külas, Keila vallas.

Ühiskondlike hoonete ja ettevõtete hulgast tunnistati võitjaks Sausti mõis Kiili vallas. Teiseks tunnistati Nissi Põhikool Nissi vallas ja kolmandaks lasteaed Miki Keila linnas. Selles kategoorias kandideerida võinud tootmisettevõtete parimale on alates eelmisest aastast eriauhinna välja pannud Saue Ettevõtete Liit. Kahjuks jääb käesoleval aastal see auhind välja andmata, sest konkureeris ainult üks ettevõte ja selle lõpuni viimata haljastusprojekti ei pidanud komisjon auhinda väärivaks.

Saue linna poolt samas kategoorias konkursile esitatud Maastiku tänava puhke- ja spordiplats otsustati esitada üleriigilisele konkursile "Parim tervisespordirajatis".

Maakondliku konkursi võitjad ning Kohatu küla (külavanem Rein Viilu), kui 2007. aasta Harjumaa Ilusa küla konkursi võitja, esitatakse Vabariigi Presidendile autasustamiseks.

Maakondliku konkursi iga kategooria kolme paremat tunnustatakse Harju Maavalitsuse tänukirja ja Harjumaa ning Eesti Kodukaunistamise Ühenduse sümboolikaga seinaplaadiga sügisel toimuval konkursside Kaunis Eesti kodu ja Ilus küla 2008 pidulikul lõpetamisel.

Kodukaunistamise Harjumaa Kogu ootab valdadelt oma parima küla esitamist Ilusa küla konkursile 20. juulini 2008. Harjumaa Ilusa küla konkurss viiakse läbi Harjumaa Omavalitsuste Liidu eestvedamisel ning tulemused tehakse teatavaks isadepäevaks.