Tallinn algatab uue ehitusprogrammi


Pressiteade 12.06.2008

Täna tuleb linnavolikogus teisele lugemisele Tallinna uus elamuehitusprogramm, mis võimaldaks noorperedel ja linnale vajalikel spetsialistidel üürida eluaset turuhinnast soodsamalt.

"Tallinna linnavõim näitab selle programmi käivitamisega, et tõepoolest hoolib oma elanikest," kommenteeris linnavolikogu esimees Toomas Vitsut.

Algatatav on teine elamuehitusprogramm Tallinnas, mille mahuks on arvestatud tuhat eluaset kuue aasta jooksul. Kui 2002. aastal sai alguse ehitusprogramm "5000 eluaset Tallinnasse", siis püüti selle abil lahendada sundüürnike eluasemeprobleem, märkis Vitsut. Püstitatud eesmärgi saavutamisel käivitub uus ehitusprogramm.

"Teise elamuehitusprogrammiga aitab linn kaasa noorte perede ning linna jätkusuutlikuks toimimiseks vajalike haridus-, tervishoiu-, sotsiaalhoolekande ja teiste spetsialistide eluasemeprobleemi lahendamisele," selgitas abilinnapea Eha Võrk. "Linnas vajalikud töötajad ja noored pered, kelle varaline seis ja sissetulek ei võimalda soetada või üürida eluaset turuhinnaga, saavad varsti võimaluse soodsalt ja turvaliselt oma elu korraldada."

Ka abilinnapea hinnangul näitab sellise ehitusprogrammi algatamine, et Tallinnas hoolitakse inimestest: "Ühtpidi väljendub see hoolitsuses noorte perede ja spetsialistide suhtes, aga seeläbi saame oma linna ka tublimaid töötegijaid, kes teiste linnaelanike hea teenindamisega näitavad omakorda hoolivust," kommenteeris Eha Võrk.

Linnavolikogu otsustas 13. detsembril 2007 algatada Tallinna teise elamuehitusprogrammi koostamise. Kogu programmi investeering ületab 750 miljonit krooni, eluaseme keskmiseks suuruseks on arvestatud 50 m².