Pontos otsib Tallinnaga komporomissi Viru Poja osas


BNS 11.06.2008

Teisipäeval kohtus Viru Poega ehk Viru hotelli juurdeehitust kavandava Pontos Grupi juht Tallinna linnavalitsuse esindajatega ning avaldas tahet jõuda linnaga juurdeehituse osas kokkuleppele.

"Kohtumine Tallinna aselinnapea Taavi Aasaga möödus konstruktiivses õhkkonnas ja meil oli hea võimalus arutleda Viru Poja arenguga seotud küsimuste üle," ütles Pontos Grupi tegevdirektor Kai Becker, kes juhib Viru Poja arendusprojekti.

"Tõdesime vajadust pidada omavahelisi kõnelusi, et leida jätkuvas koostöös mõlemaid pooli rahuldav kompromisslahendus," lisas Becker.

Juuni alguses saatis Tallinna linnavalitus volikogule Viru hotelli 17-korruselise juurdeehituse detailplaneeringu osaliselt kehtetuks muutmise eelnõu.

Tallinna aselinnapea Aas on varem linnavalitsuse pressikonverentsil ajakirjanikele öelnud, et tühistamise otsus saadeti volikokku, sest juurdeehitust kavandava AS-iga Uus Viru ei jõutud kokkuleppele.

Erimeelsused Tallinna linna ning Pontose vahel on põhjustanud mitmeid kohtuvaidlusi.

Pontos Grupp on rahvusvaheline kinnisvarainvesteerimisfirma, mis omab, arendab ja opereerib kesksetel asukohtadel hotelle, kaubanduskeskusi ja vaba aja komplekse Soomes, Baltikumis, Venemaal ja Portugalis.