Trigon tahaks Pärnusse Via Baltica äärde ka hotelli


BNS 10.06.2008

AS Viisnurga jagunemisega Pärnus Niidu piirkonnas Via Baltica ääres 40 hektarit maad omandanud Trigon Property Development tahaks sinna samuti hotelli ehitada, kuid maa-alal on peamiselt vaid tootmismaa funktsioon.

Trigon Property Developmenti juhatuse liige Aivar Kempi rääkis teisipäeval BNS-ile, et võib-olla oleks firma tahtnud alale teha logistika toetuseks ühe hotelli, kuid tõenäoliselt tuleb sellest kavast loobuda.

Pärnu linnavalitsus keeldus esmaspäeval Trigoni taotlusel alale uue planeeringu koostamise algatamisest, põhjendades oma otsust asjaoluga, et tegemist on tööstuspiirkonnaga. Trigon tahtis kavandada ärifunktsiooniga hoonestust ehitusaluse pinnaga kuni 90.000 ruutmeetrit.

"No ei sobinud, siis ei sobinud. Meil mingit traagikat sellest pole. See oli puhtalt rutiinist tehtud," kommenteeris Kempi Pärnu linna keeldumist BNS-ile.

"Võib-olla ka linnavalitsus ei saanud osaliselt sest asjast aru, sest me saatsime lihtsalt avalduse ära ja me isegi ei käinud vaatamas, kuidas läheb," märkis Kempi. "See oli lihtsalt küsimine - mõnevõrra suurendada - või ütleme, pakkuda välja teine variant."

Kempi sõnul läheb ettevõte edasi praegu kehtiva planeeringuga.

Kempi selgitas, et praegu kehtiva planeeringu järgi saab teha maa-alale logistikahooneid tootmise juurde, ainult logistikahooneid mõnele krundile teha ei saa, sest krundil pole ärifunktsiooni. "Need on mõned krundid sellised, kus on ainult tootmisfunktsioon," rääkis Kempi.

Samas selgub maa-ameti kaardiserverist, et Trigoni maa-alal on just suurtel kinnistutel Ehitajate tee ääres ainult tootmishoonete maa funktsioon.

Ehitajate teega vahetult piirnevate Arukase 2, 4, 6 ja 8 kinnistute pindala on kokku 10,6 hektarit, nende kõrval on Kase 13 ja 19 krundid, mis on ühed suuremad tervel maa-alal ning millel on samuti vaid tootmismaa funktsioon. Kokku moodustavad need kuus krunti 21,5 hektari suuruse maa-ala ehk poole tervest Trigoni valdusest.

Alal kehtib 2005. aastast Viisnurga taotlusel aasta varem algatatud planeering, rääkis Pärnu linnavalitsuse planeeringute peaspetsialist Ülle Tuulik BNS-ile. Ta kinnitas, et planeeringu järgi on maa-alale tõepoolest ette nähtud peamiselt vaid tootmisfunktsioon.

Börsifirma Trigon Property Development tekkis eelmisel aastal, kui Viisnurk eraldas osa oma kinnisvarast firmasse Trigon Property Development.

Kinnisvarakonsultatsioonidega tegelev Colliers International on Trigon Property 40 hektari suuruse Niidu tänava piirkonna ala väärtuseks hinnanud 8,3 miljonit eurot.