Ärimehed tahavad hipodroomi Tallinna kaardilt kustutada


BNS 09.06.2008

Tallinna hipodroomi alal võivad juba mõne aasta pärast kõrguda korterelamud ja büroohooned, sest maaomanikud ei näe seal tulevikus kohta traavivõistluste korraldamiseks, kirjutab Postimees.

Hipodroomi ligi 16 hektarilise maatüki detailplaneeringuga tegelev K-Projekt kuulutas eelmisel reedel viie arhitektuuribüroo osalusel välja konkursi, et leida parim ideelahendus ala arendamiseks.

Hipodroomi kinnistu ühte suuromanikku Jaan Manitskit esindav vandeadvokaat Viktor Kaasik sõnul ei ole sealne ringrada enam sõidukõlblik ning seda ei tasu ka korda teha. Samuti ei vastavat hipodroomi veterinaarsed ja keskkonnatingimused normidele, mistõttu ei saa seal ka hobuseid pidada.

"Eksperdid on selgitanud, et tsiviliseeritud Euroopas ei ole võimalik ega tohi nii kitsal maa-alal suure liiklussõlme kõrval hobuseid pidada," märkis Kaasik.

Kaasiku sõnul on Manitski ostnud Saku vallas Lokuti külas kümme korda suurema maatüki, et rajada sinna Euroopa kõige uhkem hipodroom.

Põhja-Tallinna linnaosavanem Enno Tamm märkis, et linnaosa halduskogu on hipodroomi saatust arutanud, kuid lõplikku otsust ei ole langetanud. Linnaosavalitsus on põhimõtteliselt nõus ideekonkursi korraldamisega, seejuures peab võitja selgitamise komisjonis kindlasti olema ka nende esindaja.

Eesti traaviliidu endine peakohtunik Indrek Silver Einberg ütles, et maailmas ei ole ühtset standardit traavivõistluste korraldamiseks.

Nii on Einbergi sõnul Tallinna hipodroom võiduajamisteks tehniliselt põhimõtteliselt valmis, ainult kurvides tuleks suurendada kallet, et kaarikud rajalt välja ei lendaks. Samas on Tallinna ovaalil Euroopa üks pikemaid sirgeid, mis pakub pealtvaatajatele suurt põnevust.

Veidi halvem on olukord hobuste pidamisega ehk kui rahvusvahelistele võistlustele peaks tulema ligi 200 hobust, jääks ruumi väheks. Tallid on 85-aastasel hipodroomil ehitatud eri aegadel üpris juhuslikult ning läbimõtlematult.

Einbergi hinnangul oleks hipodroomi arendamiseks hea, kui linnalt või riigilt saaks 7-8 hektarit merepoolset maad juurde ning see lahendaks kopli- ja talliprobleemi.