Kiltsi loss saab uue näo 13 miljoniga


Äripäev 06.06.2008

Järgneva kahe aasta jooksul renoveeritakse Kiltsi lossis asuv kool pea 13 miljoni krooni abil ja 2010. aastaks saab mõis tänu Norra abirahale uue kuue.

Väike-Maarja valla väljakuulutatud riigihanke kuulsa ümber maailma reisija Adam Johann von Krusensterni sünnimõisas oleva Kiltsi põhikooli rekonstrueerimiseks võitis Ervin Ehitus AS, kirjutas Virumaa Teataja. Kokku kuuest hankel osalenust oli nende pakutud summa soodsaim – 12,9 miljonit krooni. Valla omaosalus ehitustööde maksumuses on kolm miljonit krooni.

Väike-Maarja abivallavanem Kaarel Moisa rääkis, et ehitustööde lõpptähtaeg on 31. august 2010. Sel suvel remonditakse osaliselt ära peahoone fassaad, katus ning keldrikorrus, kus saab hakata pidama kehalise kasvatuse tunde, mis seni on toimunud kas õues või mõisa saalis. Hiljem jätkuvad tööd peahoone teistes ruumides ja fassaadiga.

Mõisakoolidele mõeldud Norra abiraha 18 miljoni krooni saamise tingimuseks oli see, et kool tegutseb ruumides veel kümme aastat pärast remondi valmimist. 11. juulil tuleb tööde ametlikule avamisele ka Norra saatkonna esindaja.