Arendaja kavandab Õismäe teele kuni 30-korruselisi elamuid


BNS 04.06.2008

Tallinna linnavalitsus algatas kolmapäeval detailplaneeringu koostamise Õismäe tee 147a ja 147b asuvatele kinnistutele, kuhu arendaja tahab ehitada kuni 30-korruselisi äripindadega korterelamuid.

Detailplaneeringu algatamist taotles AS Kolle 2004. aasta oktoobris. Selle aasta 5. mai seisuga on planeeringu koostamise ja finantseerimise õigus antud OÜ-le Aldera Invest, kellele kuulub ka Õismäe tee 147b asuv autoparkla alune kinnistu.

Planeeringu eesmärgiks on luua kogum kõrgetest ja saledatest elamutest, selgub linnavalitsuse korralduse seletuskirjast. Kokku peaks ehitatavatesse hoonetesse tulema ligikaudu 780 korterit.

Kuni 30-korruseliste hoonete alumistele korrustele ning kõrvale plaanib arendaja rajada parkimismajad ning panipaigad. Parkimismajade katused on kavas haljastada ning neile luua mängu- ja puhkealad nii lastele kui ka täiskasvanutele. Plaanis on rajada ka spordiplatsid.

Liiklusmüra summutamiseks kavatseb arendaja elamute ehitamisel kasutada kas helikindlaid aknaid või klaasseinakonstruktsioone.

Planeeritava maa-ala suurus on 6,6 hektarit ning see asub Õismäe tee, Ehitajate tee ning Paldiski maantee vahelises kvartalis. Praegu asuvad kinnistutel suured avaparklad.