Säreveres valmis õnnelike lehmade laut


Pressiteade 03.06.2008

Reedel, 6. juunil, algusega kell 14.00 toimub Säreveres, Türi Tehnika- ja Maamajanduskoolis rekonstrueeritud õppelauda pidulik avamine.

Niinimetatud "õnnelike lehmade" lauda ehitas AS Paide MEK. Ligi 30 miljonilise objekti ehitamist alustati 2007. aasta juulis.

Ehitustööde käigus rekonstrueeriti üks osa käigus olevast õppelaudast ja juurde ehitati kaasaja keskkonnanõuetele vastav vedelsõnnikuhoidla. Uus laut on ehitatud 90le – lüpsilehmale, keda peetakse vabapidamisel. Lisaks on laudas kohad ka järelkasvuks vajalikule noorkarjale. Laudas on loomade heaolu tagamiseks pöörlevad sügamisharjad ja loomade liikumist juhitakse arvutijuhtimisel töötavate automaatväravate abil. Farmis on õpilastel võimalik õppida erinevaid lüpsitehnoloogiad alates kannulüpsist lõpetades lüpsirobotiga.

Lisaks lüpsiseadmetele on laut sisustatud tänapäevanõuetele vastavate söödakäitlemise ja sõnniku eemaldamise seadmetega. Sööta jagatakse relsil liikuva elektrilise jaoturiga ja lehmade käimisrada puhastab päev läbi mööda rada libisev skreeper.

Laudal on ka tasemel olmeruumid ja 20 kohaline õppeklass ning labor.

Türi Tehnika- ja Maamajanduskool tegutseb 1924 aastast. Kool on piirkonna juhtivaid põllumajanduskoole, kus saab õppida põllumajanduslikku tootmist, mehhaniseerimist ja hobusekasvatust. Lisaks põllumajanduse valdkonnale õpetatakse ka autotehnikat, kodumajandust, väikeettevõtlust ja ärikorraldust.