Soomlane tahab Muhu saarele ehitada spaa ja puhkekeskuse


BNS 03.06.2008

Soome ettevõtja Hannu-Johannes Kinnunen plaanib ehitada Muhumaale aastate eest pankrotistunud Seanina kalatööstuse asemele spaa- ja puhkekompleksi.

Muhu vallavanem Tiit Peedu ütles BNS-ile, et Kinnunen soovib ehitada kahekorruselise puhkekompleksi, spaa ja ühepere puhkemajad. Lisaks soovib arendaja rekonstrueerida jahisadama ja rajada supluskoha.

Kokku on detailplaneeringu eskiislahendusega määratud pindala 7,9 hektarit ja see hõlmab Muhu vallas Nõmmküla külas asuvate kalatööstuse, Seanina tuletorni ja Toomu-Muhkli maaüksusi.

Kalatööstuse ja Toomu-Mihkli maaüksuste detailplaneeringu eskiislahenduse ja keskkonnamõju strateegilise hindamise programmiga on võimalik tutvuda kuni 15. juunini. 16. juunil toimub keskkonnamõju strateegilise hindamise programmi avalik arutelu.

Peedu sõnul on arendaja tellinud ära ka juba ala detailplaneeringu ning see peaks jõudma valda kehtestamisele veel sel aastal.

Muhu Seanina kalatööstus pankrotistus 2002. aastal. Pankrotihalduril õnnestus ettevõte müüa pärast korduvaid pakkumisi 2004. aastal Kinnunenile 1,8 miljoni krooni eest.