Valmib Viimsi suurim kaubanduskeskus


Pressiteade 02.06.2008

31. juulil avatakse Viimsis, aadressil Randvere tee 5, Viimsi kaubanduskeskuse esimene etapp. Avatavas keskuses saab kokku olema 12 000 ruutmeetrit kaubanduspinda, millel hakkab tegutsema 50 kaubandus- ja teenindusettevõtet.

Viimsi kaubanduskeskus valmib kahes etapis. Esimeses, juuli lõpus avatavas etapis, on 5000 ruutmeetrit ja teises etapis 7000 ruutmeetrit kaubandus ja teeninduspinda. Kaubanduskeskuse 26 000 ruutmeetrisel kinnistul saab olema ka 400 parkimiskohta. Uues keskuses hakkab töötama umbes 300 inimest.

Viimsi suurim kaubanduskeskus hakkab pakkuma lisaks kaubandusele ka vaba aja veetmise võimalusi positsioneerudes seeläbi vabaajakeskuseks, kus hakkavad paiknema supermarket, apteek, vabaaja-, kodu-, hügieeni- ja tervisekaupade poed, keemiline puhastus, videolaenutus, juuksur, solaarium, laste mängumaa, panga ja kindlustuse kontorid. Hiljem lisanduvad pubi ja kiirtoitlustus, spordiklubi, autopesula, loomakliinik, kodukaupade, olmeelektroonika ja mitmed teised kauplused ning teenindusettevõtted.

ABC Grupi arendusdirektori Jarek Särgava sõnul ei ole rajatav Viimsi kaubanduskeskus pelgalt ostukoht, vaid kindlasti ka teenindus- ja vabaajakeskus, kuna keskusest ligi poole hõlmavad vabaaja veetmise võimalusi pakkuvad ettevõtted ja teenindus. "Viimsis on senini aktiivselt arenenud elamuehitus. Tasakesi on järele jõudnud ka avalikku teenust pakkuv infrastruktuur. Seni on vaeslapse rollis olnud aga kaubandus- ja teenindusettevõtted ning samuti vabaaja veetmise võimalusi pakkuvad ettevõtted. Seega valmib kaua oodatud mitmefunktsionaalne keskus," selgitas Särgava.

Juulis avatakse Comarketi uuenenud kontseptsiooniga supermarket, Rosalind kosmeetika- ja parfümeeriakauplus, Hawaii Expressi spordi- ja vabaajakauplus, SEB pangakontor, IF kindlustuse kontor, Instrumentaariumi optikapood koos silmaarsti vastuvõtuga, Sauberlandi keemiline puhastus, Ülikooli Apteegi rohupood, Videoplaneti filmipood-videolaenutus.