Konkurss Kaunis Kodu 2008 on alanud


Pressiteade 19.05.2008

Algas registreerimine Eesti vanimale, juba 12. korda toimuvale kodukonkursile Kaunis Kodu. Nagu möödunud aastal, on ka tänavu lisaks kodudele osalema oodatud kaunilt kujundatud aiad, terrassid ja rõdud.

Eelmine konkurss Kaunis Kodu 2007 tõi kokku rekordilised 100 osalejat. Nagu märkis konkursi patroon proua Evelin Ilves, olid finaali jõudnud kodud kordumatud ja unikaalsed. "Olen alati uskunud, et loomingulisust on meis kõigis. Julgust ennast ja oma isikupära väljendada – olgu suhtlemises või ka kodu loomisel – ilmutatakse üha sagedamini. Hea on näha, et inimesed julgevad olla iseenda nägu," lausus Evelin Ilves võitjate autasustamisel Tallinna Raekojas.

Osavõtjate rohkuse üle tundis heameelt ka mullune žürii esinaine Riia Oja. "Minu silmis on see märk sellest, et meie hulgas on palju inimesi, kes oskavad nautida oma kodu loomist ja selles viibimist ning kel on julgust oma rõõmu teistega jagada," ütles Riia Oja.

"Ootame ka sel aastal rohket osavõttu," ütles Kodukirja peatoimetaja Aita Kivi. "Kõige kiiremini peaksid tegutsema kaunite aedade omanikud. Pilte ilusatest aedadest ootame hiljemalt 1. augustiks. Veidi rohkem aega on Kauni Kodu 2008 sisustuskategooria töödega – neid ootame hiljemalt 1. novembriks. Mõlemal puhul tuleb saata vähemalt viis fotot ning lühike kaaskiri oma kodu, aia või terrassi ja selle omanike tutvustamiseks. Interjööride hindamisel on tänavu žüriis tegevad tervelt kolm sisearhitekti: Janneli Kurvits (žürii juht), Kaisa Raidmets ja Riina Harik."

Teise vooru jõudvad kodud ja aiad valitakse välja fotode põhjal, vajadusel külastavad neid Kodukirja fotograaf ja toimetaja või eriauhindu välja andvate firmade esindajad. Professionaalse sisekujundaja tehtud lahendused kandideerivad eraldi auhinnale. Auhinnale ei saa kandideerida kodud, mis osalevad 2008. aastal mõnel teisel analoogilisel kodukonkursil.

Kodukonkurssi Kaunis Kodu korraldavad ajakiri Kodukiri, Pindi Kinnisvara ja SEB. Konkursi auhinnasumma on kokku 230 000 krooni.

Fotod:

Evelin Ilves eelmise aasta kauneima kodu omanike perek. Randojaga:

http://www.powerhouse.ee/AjakirjadeKirjastus/raekoda.JPG

Eelmise aasta võidukodu:

http://www.powerhouse.ee/AjakirjadeKirjastus/_MG_7962.JPG

http://www.powerhouse.ee/AjakirjadeKirjastus/_MG_7988.JPG

Eelmise aasta võiduaed, omanik Elgi Treimuth:

http://www.powerhouse.ee/AjakirjadeKirjastus/aed1.JPG