Ministeerium ei välista Orissaare koolihoone müüki


BNS 29.03.2008

Haridus- ja teadusministeerium andis Orissaare vallavalitsusele loa teha peagi suletava internaatkooli hoones ehitus -ekspertiis hoone kasutusvõimaluste selgitamiseks, samal ajal ei välista ministeerium ka koolihoone müüki, kirjutab ajaleht Oma Saar.

Haridus- ja teadusministeerium soovib vallavalitsuse plaanide kohta teavet hiljemalt 15. aprilliks, sest kooli likvideerimisprotsessil on oma ajalised piirid ning välistatud pole praeguse koolihoone müük. "Kindlasti soovib haridus- ja teadusministeerium, et koolist vabanev hoone Orissaares ei jääks kasutult seisma ja lagunema," ütles ministeeriumi kommunikatsioonibüroo konsultant Asso Ladva ajalehele.

Orissaare vallavanem Raimu Aardam on varem öelnud, et vald plaanib koos partneritega investeerida peatselt suletava internaatkooli hoone korrastamiseks 50 miljonit krooni ning luua sinna 25-35 töökohta. Lisaks soovib vald avada koolihoone ühes osas Orissaare gümnaasiumi poistele käsitööklassi ja ka noortekeskuse.

Haridusminister Tõnis Lukas kirjutas hiljuti alla määrusele, mille kohaselt suleb Orissaare internaatkool uksed selle õppeaasta lõpus. Ministeerium ei pea aastakümneid remontimata hoonet käitumishäiretega laste jaoks õigeks õpikeskkonnaks, samal ajal puudub riigil kui kooli omanikul selle hooldamiseks raha.