Pärnu võib rannapaviljoniga venitavat firmat trahvida


BNS 28.03.2008

Pärnu linn võib hakata trahvima ettevõtja Rein Kilgi firmat Transcom Vara, kui see pole 1. maiks Pärnu randa püsitanud rannateeninduspaviljoni.

2006. aastal 4,8 miljoni krooni eest linnalt Ranna puiestee 3a hoonestusõiguse aastani 2041 ostnud Transcom Vara kohustub sinna hiljemalt 1. maiks püstitama rannateeninduspaviljonid, kirjutab Pärnu Postimees.

Linnavalitsuse nägemuse kohaselt peaks kompleks sisaldaks muuhulgas vähemalt 20 avalikku käimlat ja 10 duširuumi. Kuu aega enne hoone valmimistähtaega pole krundil ehitustöödega alustatud. Transcom Vara pole linnavalitsusele ehitus -loa saamiseks projekti esitanud.

Pärnu linnaarhitekt Karri Tiigisoon tutvus viimati rajatise eskiisprojektiga möödunud aasta kevadel. Siis nägi firma projekt ette kinnistule kolmekorruselist, peamiselt klaasist hoonet. Ehitise esimene korrus jäänuks toitlustuse ja kaubanduspindade päralt, teisele ja kolmandale korrusele kerkinuks 43 numbritoa ja kaheksa sviidiga hotell.

Linn sellise lahendusega ei nõustunud ning firma loobus plaanidest.

Kui rannapaviljon 1. mail valmis pole, tuleb Transcom Varal vastavalt hoonestusõiguse lepingule kuni ehitisele kasutusloa saamiseni tasuda igal kuul 40.000 krooni leppetrahvi.

Transcom Vara nõukogu juhatuse esimees Rein Kilk ütles ajalehele, et ta läheb rannapaviljoni küsimuses linnapea Mart Viisitamme juurde. Kilgi hinnangul ei ole linna nägemus hoonest piisavalt väärikas.

"Kui on seisukoht, et teeme midagi ära, siis teemegi midagi ära, kui aga jõuame kokkuleppele, et võiks midagi kihvti teha, vajab see loomulikult otsustamist, aega ja suuremat raha," märkis Kilk.