Stoneridge Electronics rajab 260 inimesele tööd andva tehase


Pressiteade 26.03.2008

Üks Eesti suurimaid elektroonikatoodete koostetehaseid, autotööstuse tarnija Stoneridge Electronics laieneb ja rajab Tänassilma tehnoparki 260 inimesele tööd andva tehase.

Tehase juht Toomas Papstel: "Eestis asuv ettevõte on üks kahest Stoneridge'i strateegilisest tehasest Euroopas. Otsus laienemiseks Eestis põhineb eelmistel aastatel aastal kätte võidetud uutel toodetel ja Euroopa turu kasvul. Lisaks veoautode elektroonikasõlmedele hakkame valmistama sõlmi ka Fordi, PSA, General Motorsi autodele. Tootmise kõrval käivitame 2009. aasta alguses tootearendusega tegeleva üksuse, eesmärk on omada aastaks 2011 hästi toimivat, üle 30 inseneriga tootearendusosakonda. Hetkel on grupp noori insenere emaettevõttes väljaõppel."

Stoneridge Electronics Euroopa peadirektor Martin Malmvik: "Eesti tehase senine tegevus teeb rõõmu. Uus tehas hakkab tehnoloogiliselt üha keerulisemaid tooteid valmistama, ootame et saaksime tootearenduse meeskonna tööle panna. Nii saame järgnevatel aastatel hakata meie kontserni ettevõtetele Eestist pakkuma ka oskusteabel põhinevat lisandväärtust."

"Kulude kiire kasv Eestis on olnud murettekitav paljudele ettevõtetele ning seda on olnud raske efektiivsuse piisava tõstmisega tasakaalustada. Stoneridge näeb Eestisse tehtud investeeringut pikaajalisena. Ettevõtte toodangu kvaliteet on korralik ja efektiivsust oleme kasvatanud. Tähtis argument on ettevõttesse koondatud pädevus - inimesed, kelle roll on ka eelseisvat laienemist silmas pidades kõige olulisem," lisab Toomas Papstel.

Tehas valmib augustis, selle annab rendile Stoneridge Electronicsi kauaaegne koostööpartner Prategli Invest. Hetkel Tallinnas Järvel tegutsev tootmisüksus kolitakse Tänassilma.

Tehase emaettevõte on Rootsi Stoneridge Electronics AB, mis kuulub New Yorgi börsil noteeritud ettevõttele Stoneridge Inc. Eestis on peamised tooted elektroonilised juhtmoodulid, elektrijaotusmoodulid, sõidumeerikud ja sõidumeerikute tugitooted, uksemoodulid. Suurimad kliendid on veoautotootjad MAN, Daimler, Volvo, Scania. 2007. aastal sai Stoneridge Electronicsi Eesti tehases tööd 192 inimest.