RKAS otsib Tallinna vangla uue hoone projekteerijat


BNS 25.03.2008

Pärast justiitsministeeriumi mullust ebaõnnestunud üritust kuulutas Riigi Kinnisvara AS (RKAS) välja uue konkursi Tallinna vangla uue hoone projekteerija leidmiseks.

RKAS-i turundusjuht Madis Idnurm BNS-ile, et möödunud nädala lõpus välja kuulutatud riigihankekonkursile oodatakse pakkumisi 13. maini. Sobiva pakkumise korral saab juba edasi minna ehitus -hanke korraldamisega.

Möödunud aasta lõpus üritas vanglahoone projekteerijat leida justiitsministeerium, kuid leidis, et kõigi konkursile esitatud pakkumiste maksumus ületas ostja finantseerimisvõimalused.

Detsembri keskel sõlmis justiitsministeerium RKAS-iga kokkuleppe, millega ministeerium volitas RKAS-i korraldama vangla projekteerimist.

Maardusse Vana-Narva maantee äärde kerkiv uus Tallinna vangla on planeeritud kambersüsteemi tüüpi kinnipidamisasutusena ning sinna tulevad vangla ja arestimaja. Samuti tuleb sinna Tallinna vangla tervishoiuosakond, mis asub ka praegu Maardus. Vanglasse on planeeritud 1000 ning arestimajja 150 kohta. Avavangla kohti on uude vanglasse kavandatud 100 ning tervishoiuosakonnas 70.

Maardu linnavolikogu kinnitas Tallinna vangla detailplaneeringu mullu novembri alguses ning sellega nõustus ka kütusefirma E.O.S., kes oli algul hoone rajamise vastu.