Kaks Narva jaamade plokki saavad väävli eemaldamise seadme


BNS 11.03.2008

AS Narva Elektrijaamad kuulutas välja hanke Eesti elektrijaama kahele energiaplokile väävli eemaldamise seadmete projekteerimiseks ja paigaldamiseks.

Ettevõtte pressiesindaja Karina Kond ütles BNS-ile, et 5. ja 6. katla suitsugaaside desulfuriseerimisseadmed tellitakse nii-öelda võtmed kätte projektina.

Hange sisaldab kõiki vajaminevaid töid, materjale, seadmeid ja samuti kõiki töid olemasolevate ehitiste võimalike muudatuste ja ümberehituste puhuks, et energiaplokkidele paigaldatud desulfuriseerimisseadmed töötaks nõutud efektiivsusega ja töökindlusega järgneva 15 aasta jooksul.

Tööde teostamise kestvus sõltub paljus pakutavatest tehnilistest lahendustest ja erinevatest väävli eemaldamise tehnoloogiatest, kuid kogu projekti kestvus peaks jääma piiridesse 1,5 kuni kolm aastat, märkis Kond.

Hankest ootab ettevõte osa võtma tarnijaid, kes on tunnustatud desulfuriseerimisseadmete tootjad või nende litsenseeritud tarnijad ning kellel on olemas kogemus suuremahuliste desulfuriseerimisseadmete projekteerimisel ja paigaldamisel. Pakkuja viimase kolme aasta käive peab olema vähemalt 100 miljonit eurot.

Seoses karmistuvate keskkonnanõuetega piirab euroliit alates 2012. aastast Narva Elektrijaamades lubatud väävliheitmete aastakoguseid võrreldes praegusega ligi poole võrra ja alates 2016. aastast peavad kõik energiaplokid, sealhulgas ka vanade tolmpõletuskateldega energiaplokid, vastama euroliidu fikseeritud heitmete piirnormidele.

Hanke pakkumiste esitamise tähtaeg on 18. aprill. Pakkumise tagatis on 100.000 eurot.