Itella Logistics rajab Rae valda Jürisse logistikakeskuse


BNS 10.03.2008

Logistikaettevõte Itella Logistics rajab Rae valda Jüri alevikku logistikakeskuse, mis peaks valmima 2009. aasta veebruaris.

Itella Logistics Eesti tegevdirektor Risto Merisalu ütles esmaspäeval toimunud pressiüritusel BNS-ile, et keskust hakkab veel sel kuul ehitama AS Merko Ehitus ja et 16.000-ruutmeetrises keskuses saab tööd 170 inimest.

Merisalu sõnul hakatakse valmivas keskuses sorteerima ja jaotama pakke ja saadetisi eri terminalide vahel. Selle jaoks käivitab ettevõte sorteerimisliini.

Keskuse maksumust ei soovinud ettevõte BNS-ile avaldada.

Lisaks logistikakeskuse rajamisele kuulub Itella Logisticsi lähiaja plaanide hulka Eesti eratarbijate turule sisenemine postipakiautomaatide võrgustiku loomise abil.

Esmaspäeval avas ettevõte Tallinnas Haabersti Rimi kaupluses koostöös kataloogikaubamaja Hobby Halliga oma esimese postipakiautomaadi, millesarnane automaat tegutseb märtsi algusest veel ainult Helsingi Idakeskuses.

Firma kavandab kahe paralleelse pakkide kättesaamissüsteemi käivitamist - hiljemalt kuu aja pärast algab postipakialane koostöö ka R-Kioskiga.

Automaadi kolmekuulise pilootprojekti kestel testib firma automaadi sobivust. Kui pilootprojekt on edukas, kavatseb ettevõte automaatide arvu Merisalu sõnul suurendada kõigepealt Tallinnas ja hiljem ka mujal Eestis.

Pakisaaja saab internetis valida, kas ta soovib saada saadetise kätte postipakiautomaadist või postkontorist. Kui pakk on kohal, saadab automaat saajale SMS-i ja pakile saab tulla järele sobival ajal ööpäevaringselt. Automaat väljastab paki 30 sekundiga.

Logistikafirma Itella Logistics tegutseb kaheksas Läänemere-äärses riigis, saadab aastas teele 30 miljonit saadetist, annab tööd 4000 inimesele.

Eestis tegeleb Itella Logistics kaubaveo logistikateenustega, kaupade käsitlemise, laoteenuste ja kullerteenustega. Ettevõtte 2007. aasta Eesti käive oli 143 miljonit krooni ja kasum 12,4 miljonit krooni. Firmas töötab 100 inimest.

Nii informatsiooni kui ka füüsiliste kaupade logistikateenust pakkuv Itella Logisticsi emafirma Itella Grupp ehk endise nimega Soome Post tegutseb üheksas Põhja-Euroopa riigis, pakkudes Soomes lõpptarbijaile teenust kaubamärgi Posti all ja rahvusvaheliselt korporatiivklientidele kaubamärgi Itella all.

Grupi 2007. aasta netokäive oli 1,69 miljardit eurot, mis on võrreldes 2006. aastaga 8,9 protsenti enam. Konsolideeritud netokäibest tuli 25 protsenti väljastpoolt Soomet.