Lasnamäe tööstuspark laieneb


Pressiteade 06.03.2008

Tallinna linnal on kavas ehitada sel aastal välja tööstuspargi teine järk Lasnamäel Betooni tänavas.

Linnavolikogu otsustas ASi Lasnamäe Tööstuspark aktsiakapitali laiendusena võõrandada tema kasuks seitse kinnistut, mis tekivad Betooni t 6b paikneva kinnistu jagamisel. Infrastruktuuri rajamist tööstuspargi laiendamiseks on kavas alustada maikuus, aasta lõpus võivad aga tootmisettevõtted hakata hooneid ehitama. Tulemusena tekib neil võimalus alustada või laiendada oma tegevust piirkonnas, kus on kasutada kohapealne tööjõud. Kui kolme aastaga on tööstusparki loodud enam kui tuhat töökohta, siis lähema kahe aasta jooksul on võimalik lisada veel samapalju, märkis Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli.

"Tööstuspargis on ettevõtjatel mugav oma tegevust alustada ja see on kohalikku ettevõtluskeskkonda parandanud," nentis Mutli.

Linnavolikogu otsustas Lasnamäe Tööstuspargi asutada 2004. aasta kevadel. Äriühingu põhiülesanne on infrastruktuuri rajamine ja kruntide võõrandamine tootmis- ja äriettevõtetele. Kinnistute müügist ja kinnistutele hoonestusõiguse seadmisest saadud rahaga finantseerib AS Lasnamäe Tööstuspark tööstuspargi infrastruktuuri rajamist.