Rocca al Maresse rajatakse uus ärikompleks


Pressiteade 06.03.2008

Täna pandi Haaberstis nurgakivi 18 000 ruutmeetri suurusele, kahest 16-korruselisest kõrghoonest koosnevale bürookompleksile, mis paikneb Paldiski mnt lähedal. Esimene hoone valmib 2009. aasta suveks. Projekti kogumaksumuseks on 350 miljonit krooni.

Sajaprotsendiliselt rendipindadeks mõeldud ärikompleksi arendajaks on AS Ühendatud Kapitalile kuuluv OÜ Al Mare Majad ning rendipindade vahendajaks 1Partner Kinnisvara.

AS Ühendatud Kapitali juhataja Jaanus Saarlaid peab Al Mare büroohoonete projekti perspektiivikaks ja vastavaks regiooni nõudmistele. "Mereäärne ala on tänu selle jõudsalt arenevale infrastruktuurile ja olulistele sõlmpunktidele atraktiivne nii äri- kui ka erasektori jaoks," märkis Saarlaid.

1Partner Kinnisvara kinnisvarakonsultandi Sergei Hohlov-Simsoni sõnul kasvab Rocca al Mare kui piirkonna tähtsus pidevalt. "See on atraktiivne piirkond, kuna kesklinnast jõuab sinna loetud minutitega. Ümbruskonnas on hulgaliselt kaubandus- ja teenindusettevõtteid, mitmed autosalongid. Samuti paiknevad Rocca al Mares mitmed Tallinna populaarsemad vaba aja veetmise kohad – spordiklubid, loomaaed, Saku Suurhall," selgitas Hohlov-Simson.

AS Ühendatud Kapital on 1998. aastal asutatud Eesti ettevõte, mille põhiliseks tegevusalaks on investeerimistegevus, lühi- ja pikaajaliste finantsinvesteeringute haldamine. Grupi ettevõtted tegutsevad Eestis, Venemaal, Ukrainas ja Leedus.

OÜ Al Mare Majad on asutatud 2006. aastal AS Ühendatud Kapitali poolt ning on loodud konkreetse ärikompleksi rajamiseks. Kompleksi on projekteerinud AS Nord Projekt.

1Partner Kinnisvara on Eesti üks juhtivatest kinnisvarafirmadest. Ettevõtte põhiteenused on kinnisvara vahendus, -hindamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine. 1Partner Kinnisvara poolt juhitavate varade kogumaht ületas 2007. aasta lõpu seisuga 1,2 miljardit krooni.