Raua- ja mangaaniärastusfilter

AS Fixtec

fix-logo.jpg

Raud on põhjavee kvaliteeti enim mõjutav reoaine. Rahva keeles roostest on eriti tüli tehnilistes seadmetes, mida see ummistab. Lisaks sellele põhjustab raud vee ebameeldiva värvi, lõhna ja maitse. Liigse raua mõju tervisele on siiski vähene ning peamiselt põhjustabki see eelnimetatud ebameeldivusi. Sageli esineb koos rauaga ka mangaani. Üldiselt käitub viimane mitmes suhtes nagu raud, kuid ebameeldivused tekivad juba väiksema sisalduse juures.Ülaltoodud ebameeldivustest aitavad lahti saada Watman veefiltrid, mis sobivad kasutamiseks eramajadesse, korterelamutesse, elamurajoonidele ja ka  tööstustes.

Filter on täidetud spetsiaalse filterliivaga (katalüütilise filtertäidisega), kuhu jäävadki oksüdeeritud raua- ja mangaaniosakesed pidama. Filtritäidis ei vanane ning toimib kaua, kui seda piisavalt tihti läbi pesta. Läbipesu sagedust juhitakse üldjuhul automaatselt (FeAA ja FeACA) ning reoained uhutakse filtrist välja kanalisatsiooni.

Filtri automaatika toimimiseks on vajalik elektritoide (230V, 3W). Manuaalselt reguleeritavates filtrites FeM ja FeMC juhitakse filtrite läbipesu käsitsi. Viimastel puudub automaatikasüsteem ning tulenevalt sellest ei vaja filtrid ka elektritoidet, kuid puhastusvõime on sama võrreldes täisautomaatseadmetga.

fix10.jpg

Paigaldusnõuded

  • Külmaveetorustiku rõhk peab olema vähemalt 2,0 bar
  • Filtri vahetusläheduses peab asuma läbipesuvee vastuvõtukoht 
     (kanalisatsioonitorustik vm), mille vastuvõtlikus peab vastama seadme tootlikkusele.
  • Filter tuleb paigaldada kohta, kus ei ole külmumisohtu.
  • Sobiva seadme valikul peab toorveest olema tehtud veeanalüüs.
  • Vajalik on määrata ka tarbijate veetarve.

Filtrite tootlikkus : 10 – 200 l/min.
Kaal : 20-600 kg.
Filtrikorpused : klaasplast / roostevaba teras,
kuumtsingitud teras ( sõltuvalt mudelist ).

AS Fixtec
Väike-Ameerika 15,
10129 Tallinn
Üldtelefon 6466305
Faks 6466306
E-mail: fixtec@fixtec.ee