Miljööväärtuslikel aladel lokkab omavoliline ehitus


BNS 29.02.2008

Tallinna kultuuriväärtuste amet on hädas miljööväärtuslikel aladel maju ümber ehitavate omanikega, kes ei vaevu ehituslubasid vormistama ega projekte esitama, kirjutab Postimees.

Mullu teatasid kultuuriväärtuste ameti töötajad linna ehitusjärelevalvele 16 miljööväärtuslikul alal asunud maja ümberehitamisest või uuendamisest, mille puhul oli alust kahelda ebaseaduslikus tegevuses. Üheksa maja asus Pelgulinnas ning viis Kalamajas.

Kultuuriväärtuste ameti miljööalade osakonna juhataja Riin Alatalu sõnul on kõige rängem juhtum seotud kolmekorruselise elumaja ehitamisega Kalamajas Kungla 45 krundil. Hoone kerkis igasuguste lubadeta kahekorruselise maja varemete asemele.

Augusti keskel andsid miljööalade osakonna ametnikud ebaseaduslikust tegevusest teada ka ehitus -järelevalvele. Ehitusjärelevalve peatas aga loata ehitamise Kungla 45 krundil alles oktoobri lõpus, mil maja oli juba väljastpoolt valmis.

Alatalu ütles, et kui Kalamaja kalmistupargi kaitsevööndis oleva Kungla 45 kinnistu omanik Manticora Invest OÜ tuleks praegu sellise projektiga ehitusluba taotlema, siis nõutaks kindlasti maja väiksemaks kavandamist ning muudetaks ka hoone fassaadi. Samas lisas ta, et tagantjärele ei hakka keegi juba valmis ehitatud maja lammutama.

Omavolilise tegutsemisega paistab miljööaladel silma Indrek Raudsepp, kelle juhitud Manticora Invest, HK Sage Invest OÜ ja Promoprojekt OÜ harrastas mullu ebaseaduslikku ehitust neljal krundil. Loata tööde eest Ristiku 20 ja Kungla 44 on Sage Investi trahvitud kokku 320.000 krooniga.