Iru hooldekodu areneb


Pressiteade 29.02.2008

Tallinn jätkab Iru hooldekodu renoveerimist, aprillis valmib teise elumaja ja juurdeehituse projekt, mais on kavas teha riigihange ja juunis sõlmida ehitus -leping.

"Iru hooldekodu renoveerimist peab Tallinn väga oluliseks, sest elanikkonna vananemine nõuab järjest enam hooldekodukohti," ütles abilinnapea Merike Martinson. "Kõigil peab olema võimalus veeta oma elu lõpp mugavalt, ka neil, kes enam üksi hakkama ei saa ja kel puudub lähedaste hoolitsus."

Aastatel 2003-2007 on Tallinn hooldekodusse investeerinud 50 miljonit krooni, millest 24 miljonit kulus mullu suvel 80. juubeliks avatud elukorpusele. Tänavu on selleks linnaeelarves Iru hooldekodu renoveerimistöödeks eraldatud 16 miljonit.

Tallinna arengukava näeb ette Iru hooldekodu renoveerimise kaasaegseks 400-kohaliseks hoolduskeskuseks, selleks taotletakse Euroopa Liidu struktuurfondide abi.

Iru hooldekodus on praegu 385 voodikohta 1- 4 kohalistes tubades, neist 260 vajab üldhooldust, ülejäänud kõrvalabi.

Mullu viis Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet koos Tallinna Tehnikaülikooli ja Soome partneritega läbi Euroopa Liidu Interreg IIIA kaasrahastatud eakate hoolekande uuendusalase projekti, mille tulemusena valmis linna eakate hooldusravi/hoolduse kaardistus ning Iru hooldekodu laiendamise kavad said euroopa standarditele vastava lahenduse.