Tartu nüüdisarhitektuur kolis kaardile


Pressiteade 28.02.2008

Tartu linnavalitsuse arhitekt Tõnis Kimmel on valmis saanud Tartu nüüdisarhitektuuri kaardi, kus saab tutvuda alates 1955. aastast Tartus valminud arhitektuurselt huvitavate hoonete ja nende lugudega.

Google Maps ja Map Channels kaardilahenduste põhjal tehtud nüüdisarhitektuuri kaart asub aadressil http://www.tartu.ee/nyydisarhitektuur . Kaardil on eraldi välja toodud ajaperioodid 1955 – 1991 ning 1991. aastast kuni tänapäevani, lisaks on seal ära märgitud parajasti planeerimisel olevad hooned ning arhitektuuriuudised.

Kaardile on märgitud Tartu nüüdisarhitektuuri kõige tähelepanuväärsemad objektid – oma ajastu suurepärased näited, põnevad keskkonnad, tuntud arhitektide tööd. "Kui võtta see kaart ette, saab juba praegu väga hea ülevaate Tartu nüüdisarhitektuuri hetkeseisust," lubas Kimmel.

Tema sõnul võiks kaart aidata ka kohalikel elanikel oma kodukandi arhitektuuri teadvustada. "Tartus on tegelikult palju tähelepanuväärset nõukogudeaegset arhitektuuri, mida inimesed võib-olla väärtustada ei oska ning mis on seetõttu ka hävimisohus." Kaart on suurepäraseks vahendiks ka tavapärastest turismilõksudest hoiduda soovivale linna külalisele.

Kaardil olevate hoonete ja objektide puhul on ära toodud fotod, valmimisajad ning paljude puhul ka arhitekti selgitused, eskiisid ning objektide kohta ilmunud kirjutised ja artiklid. Nüüdisarhitektuuri keskkond täieneb pidevalt, sinna lisandub nii uusi objekte ja avastusi kui ka materjali olemasolevate objektide kohta.