"Hoovid korda 2007" esikoht läheb jagamisele


Pressiteade 28.02.2008

Väljapaistvama objekti tunnustusauhinna "Hoovid korda 2007" väljaselgitamiseks moodustatud ajutine komisjon tunnistas preemia väärilisteks Põhja -Tallinnas asuva Angerja 11 korteriühistu ja korteriühistu kesklinnas aadressil Hariduse 11.

Eile, 27. veebruaril 2008 kogunenud Tallinna Linnavalitsuse poolt moodustatud tunnusauhinna "Hoovid korda 2007" ajutine komisjon, mida juhib abilinnapea Deniss Boroditš, otsustas, et "Hoovid korda 2007" preemia väärilised on kaks korteriühistut ja 150 000 krooni suurune preemia läheb jagamisele.

Põhja-Tallinnas Angerja 11 asuv korteriühistu, kus korrastati kortermaja haljasala, eristus teistest rohelise mõtteviisi poolest. Hooldatud kõrghaljastusega ja lillepeenardega aed tavalise Kopli kortermaja ümber loob mõnusa kodutunde ning mõjub turvaliselt.

Kesklinnas asuv Hariduse 11 korteriühistu, kus rajati sademevete kanalisatsioon, kiviparketiga sillutatud teed ja autoparkla, renoveeriti ajalooline paekividest piirdeaed ning ehitati prügimaja, väärib tunnustust kui kõige stiilipuhtamalt renoveeritud ja kujundatud hoov. Lisaks on paigaldatud sobivad aiavalgustid, millele lisab aktsenti väljavalgustatud põlispuu.

Komisjoni otsusega antakse kahele parimale lisaks 75 tuhande krooni suurusele rahalisele preemiale ka mälestustahvel "Hoovid korda 2007".

Tunnusauhindade kätteandmine toimub kolmapäeval, 5. märtsil kell 13 Tallinna Raekojas toimuval pidulikul aktusel, kuhu on kutsutud kõik mullu "Hoovid korda" projektis osalenud korteriühistute esindajad.

Projektile "Hoovid korda" on kahe viimase aasta jooksul linnaeelarves eraldatud 25 miljoni krooni. Nimetatud summa ulatuses toetas linn 2006. aastal 98 ning 2007. aastal 120 korteriühistu hoovide korrastamist. Käesolevaks ajaks on projekt "Hoovid korda" edukalt käivitunud ning korteriühistute huvi projekti vastu on iga aastaga kasvanud.