Tartu sisustusmess pakub Eesti disaini


Pressiteade 27.02.2008

Reedel, 29. veebruaril Tartus algav mess Sisustus ʼ08 toob uuendusena spetsiaalse disainiala.

Disainiala on mõeldud kõikidele huvilistele, kes soovivad tutvuda erinevate uuenduslike ideedega. Disainiala pakub Eesti disainerite ja disainiõppijate loomingut ning võimalust nendega ise suhelda.

"Disain ei ole eksklusiivne ajakirjade lahendus, vaid seda saavad lubada endale kõik inimesed," ütleb Marko Ala, disainiala üks projektijuhtidest.

Läbivaks teemaks on sel aastal valgustus ning messil näeb nii erinevaid valgusteid, valgusskulptuure kui ka tekstiilikunsti, ruumikujundust ja mööblit. Territooriumil on eksponeeritud erinevad näitused: Disainiaastale pühendatud näitus Eesti Disain, Noore disaineri auhinna SÄSI näitus, maalinäitus ja toolinäitus. Tegevust jagub ka pere pisematele liikmetele, kes saavad proovida tekstiilikeksu ja padjasõja pidamist.

Tuntumateks osalejateks on tekstiilikunstnik Monika Järg, Ruumilabori sisearhitektid ja tootedisainerid Janno Roos ja Andres Labi ning Fellin Furniture mööbliseeria kaaslooja Sirli Ehari.

AS Tartu Näitused juhataja Alo Pettai sõnul sooviti sellel aasta midagi teisiti teha ja mõni uus valdkond jõulisemalt esile tõsta. "Otsustasime kohaliku disaini kasuks, sest see on kahjuks jäänud välismaalt tulevate lahenduste varju. Samas on kodumaised disainerid vähemalt sama hea mõttelennuga ning nende looming vägagi huvitav," kommenteerib Pettai. Lisaks leidub messil tema sõnul ka ohtralt piiri tagant pärit ideid ja lahendusi.

Lisaks värsketele mõtetele pakub Sisustus ʼ08 ka faktiinfot erinevate seminaride näol. Valitud teemadeks on valgustid ja valgusallikad, värvide kasutamise võimalused, puitpõrandate õlitamine ning nende hilisem hooldamine.

Kokku saabub kolm päeva vältavale messile ligi 80 ettevõtet.

Mess on avatud reedel, 29. veebruaril kell 10-18, laupäeval, 1. märtsil 10-17 ja pühapäeval, 2. märtsil 10-16.

Täpsemat infot messi ning seminaride ajakava kohta leiab aadressilt http://www.tartunaitused.ee/sisustus/

Infot disainiala kohta pakub http://www.disainiala.oot-oot.com/