Liikluskorraldajad tahavad Tallinna Endla tänavat laiendada


BNS 27.02.2008

Tallinna transpordiamet tahab kasvava liikluskoormusega Endla tänavat Mustamäe tee ja Mooni tänava vahelisel lõigul laiendada, et rajada sinna ühissõidukite rada, kirjutab Postimees.

Praegu saavad Haabersti poolt kesklinna sõitvad liinibussid ja trollid liikuda mööda ühissõidukite rada kuni Pirni tänavani, mis jääb umbes paarisaja meetri kaugusele Mustamäe tee ristmikust. Pärast seda algab ühissõidukite rada uuesti Mooni tänava ristmikust ning kulgeb kuni Vabaduse väljakuni.

Tallinna liiklusteenistuse juht Mati Songisepp ütles, et laienduse vajaduse tingib asjaolu, et Kakumäe ja Rannamõisa tee kanti kavandatakse üha uusi asumeid ning enamik sealseid elanikke tahab just Paldiski maanteed ja Endla tänavat pidi kesklinna jõuda. Suur liiklusvool tuleb ka Mustamäe poolt.

Olukorra lahendamiseks tuleks tänav laiemaks ehitada. Songisepa sõnul asuvad aga Keemia ning Mooni tänava vahel erakinnistud Endla tänavale päris lähedal. Seega tuleb nende maatükkide omanikega laiendustöödeks läbirääkimisi pidada. Samas peab ka kõnnitee alles jääma.

Linnaplaneerimise ameti detailplaneeringute teenistuse direktor Arvo Rikkinen ütles, et Endla tänava laiendamise taotlus on ametisse juba esitatud.