Männikul lammutatakse hüljatud maja


Pressiteade 27.02.2008

Eile algasid Männikul Pihlaka 1b asunud hoone lammutustööd. Tööde teostamiseks eraldas Tallinna linnavalitsus veebruari alguses Nõmme linnaosavalitsusele reservfondist 140 420 krooni.

"Aadressil Pihlaka 1b asuv kasutuseta ja lagunenud, linna omandis olev hoone oli kujunenud Nõmme linnaosavalitsusele suureks probleemiks. Kuigi linnaosavalitsus jälgis pidevalt, et maja uksed ja aknad oleksid suletud, murti need alatasa lahti ning majja sigines nii kodutuid kui narkomaane. Külmade ilmade saabudes sinna elama asunud kodutud panid hoone tulega ettevaatamatult ümber käies korduvalt põlema. Tegemist oli kõige problemaatilisema Nõmmel asunud linnale kuulunud ehitisega. Kahjuks on Nõmmel veel mitmeid eraomanikele kuuluvaid hooneid, mille omanikud ei ole midagi ette võtnud majade omavolilise hõivamise vältimiseks. Viieteistkümnest kõige murettekitavamast objektist koosneva nimekirja esitas Nõmme linnaosavalitsus ka Põhja-Eesti Päästekeskuse tuleohutusbüroole, kes teeb majaomanikele vastavad ettekirjutused," rääkis Nõmme linnaosavanem Rainer Vakra.

Vakra sõnul on linnasoavalitsus viimasel ajal Männiku piirkonna ilme parandamiseks mitmeid samme ette võtnud. Lisaks Pihlaka 1b asuva hoone likvideerimisele alustati möödunud nädalal endise kodutute varjupaik-öömaja hoone lammutamisega aadressil Kauge 4, mille asemele ehitatakse sotsiaalmajutuskeskus.